Експорт сирних продуктів скоротився на 12% у першому кварталі

Експорт сирних продуктів скоротився на 12% у першому кварталі

Імпортовано 3700 тонн сичужного сиру – абсолютний місячний рекорд імпорту в Україні

Експорт сирних продуктів скоротився на 12% у першому кварталі
Фото: pixabay.com

Експорт сирних продуктів скоротився на 12% у першому кварталі 2021 року. Зростання продажів не передбачається через низькі ціни на ринку. Про це повідомляє аналітичне агентство «Інфагро».

Експорт справжнього сиру зріс до більш ніж 400 тонн у березні. Імпортували 3700 тонн сичужного сиру, що стало абсолютним місячним рекордом імпорту в історії України. Зокрема, твердого та напівтвердого – 1800 тонн, білих сирів – 1900 тонн.

Зазначається, що собівартість виробництва сиру досі висока через дорогу сировину. Оскільки на ринку пропонують дешевий імпортний сир, українські сировари не наважують підвищити ціну на свій товар.

«Але через пару тижнів Великдень і цілий ряд вихідних. У цей період продаж сиру зазвичай помітно зростає.  Продавці хоч і не збільшать ціни, але намагатимуться мінімізувати акційні знижки», – пише «Інфагро».

Як повідомляється, активно експортують плавлені сирні продукти в Ірак: за березень продали близько 900 тонн товару. Загалом у першому кварталі його продажі зросли у близько 5 разів. Водночас імпорт плавленого сиру збільшився на чверть, до 1300 тонн.

Нагадаємо: у першому кварталі 2021 року товарообіг України виріс на 12,13% у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року – до $28,83 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті