Ціна на порічку в Україні може знизитися у 2021 році

Ціна на порічку в Україні може знизитися у 2021 році

Вплине очікувана гарна врожайність

Ціна на порічку в Україні може знизитися у 2021 році
Фото: pixabay.com

Ціна на порічку в Україні у 2021 році може знизитися. На це вплине очікувана гарна врожайність. Про це розповів виконавчий директор ТОВ «Агро-Юкрейн» Валентин Рожко під час вебінару, організованого Програмою USAID з аграрного та сільського розвитку, повідомляє платформа EastFruit.

«Аналізуючи ті погодно-кліматичні умови, які нас очікують протягом травня і на початку червня, я бачу як вона (порічка – Mind) вийшла із зими з нормальною кількістю плодоносних бруньок – думаю, врожайність буде хороша. Відповідно буде вал і зниження ціни. Ціна «просяде» десь до ціни 2019 року, плюс-мінус кілька відсотків. Але площ не побільшало», – розповів Рожко.

За його словами, протягом наступних 3-4 років ціна на порічку зростатиме, однак не перевищить межі 2020 року. Серед чинників впливу на ціну Рожко також відзначив тривалу відсутність зростання попиту на цю ягоду. Він стабільний, проте не набирає обертів, як у випадку з лохиною.

Також Рожко зазначив, що за врожайністю смородини Україна увійшла в трійку лідерів, разом з Росією та Польщею. В середньому щорічно держава отримує близько 25 000 тонн ягід.

Нагадаємо: Уряд додав шість програм до держпідтримки аграріїв. Так, держава компенсує аграріям тогорічні збитки через надзвичайні погодні умови.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті