МЕА попередило про стрімке збільшення світових викидів CO2, пов’язаних з енергетикою
Глобальні викиди вуглецю цьогоріч виростуть завдяки відновленню використання вугілля в енергетичному секторі.

Світові викиди CO2, пов'язані з енергетикою, зростуть майже на 5% у 2021 році до 33 млрд тонн, що значною мірою компенсує торішній спад, викликаний пандемією коронавірусу. Про це Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) повідомило у своєму звіті Global Energy Review 2021.
«Глобальні викиди вуглецю в цьому році виростуть на 1,5 млрд тонн – завдяки відновленню використання вугілля в енергетичному секторі. Це серйозне попередження про те, що відновлення економіки після кризи COVID далеко не сприяє клімату», – сказав Фатіх Бірол, виконавчий директор МЕА.
Світовий попит на енергію, за прогнозами, має зрости на 4,6% у 2021 році, в першу чергу за рахунок країн з ринком, що формується і країн, що розвиваються, при цьому споживання вугілля і газу має зрости вище рівнів 2019 року.
«Майже 70% прогнозованого зростання світового попиту на енергію припадає на країни з ринком, що формується і країни, що розвиваються. Споживання енергії в країнах з розвиненою економікою буде на 3% нижче рівнів, що існували до COVID», – йдеться в повідомленні МЕА.
У звіті говориться, що світовий попит на вугілля у 2021 році зросте на 4,5% в річному вираженні, наблизившись до піка 2014 року. Понад 80% зростання буде зосереджено в Азії, і тільки на Китай доведеться понад 50% приросту спалювання вугілля.
Водночас в прогнозі вказано, що у 2021 році попит на природний газ виросте на 3,2% за рахунок Азії, Близького Сходу та Росії.
«Майже три чверті зростання світового попиту у 2021 році припаде на промисловість і будівництво, в той час, як виробництво електроенергії з природного газу залишиться нижче рівня 2019 року», – йдеться у звіті.
Очікується, що попит на газ в ЄС повернеться до рівнів 2019 року, в той час, як в США – найбільшому у світі ринку газу – зростання попиту повинне скласти менш як 20% від 20 млрд кубометрів спаду у 2020 році, стримуваного зростанням відновлюваних джерел енергії і ростом ціни на газ.
Торік світовий попит на електроенергію впав на 1%, а у 2021 році очікується більш значне зростання, ніж будь-коли за останні 10 років, на 4,5% або 1000 ТВт-год в рік в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, при цьому на частку Китаю припадає половина цього показника.
У звіті говориться, що в результаті частка електроенергії у світовому кінцевому попиті на енергію перевищить 20%.
Прогнозується, що вироблення енергії за рахунок вітру зросте на 275 ТВт-год, або приблизно на 17%, в той час, як виробництво за рахунок сонячної енергії, як очікується, зросте на 145 ТВт-год, що майже на 18% більше, ніж у 2020 році.
Очікується, що у 2021 році Китай згенерує 600 ТВт-год, а в США – 400 ТВт-год вітрової енергії, що становить більш ніж половину загальносвітового обсягу.
Нагадаємо: днями стало відомо, що Індія може побудувати нові вугільні електростанції, оскільки вони виробляють найдешевшу електроенергію.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].