МЕА попередило про стрімке збільшення світових викидів CO2, пов’язаних з енергетикою

МЕА попередило про стрімке збільшення світових викидів CO2, пов’язаних з енергетикою

Глобальні викиди вуглецю цьогоріч виростуть завдяки відновленню використання вугілля в енергетичному секторі.

МЕА попередило про стрімке збільшення світових викидів CO2, пов’язаних з енергетикою
фото www.flickr.com/photos/benandlarry/38665543425

Світові викиди CO2, пов'язані з енергетикою, зростуть майже на 5% у 2021 році до 33 млрд тонн, що значною мірою компенсує торішній спад, викликаний пандемією коронавірусу. Про це Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) повідомило у своєму звіті Global Energy Review 2021.

«Глобальні викиди вуглецю в цьому році виростуть на 1,5 млрд тонн – завдяки відновленню використання вугілля в енергетичному секторі. Це серйозне попередження про те, що відновлення економіки після кризи COVID далеко не сприяє клімату», – сказав Фатіх Бірол, виконавчий директор МЕА.

Світовий попит на енергію, за прогнозами, має зрости на 4,6% у 2021 році, в першу чергу за рахунок країн з ринком, що формується і країн, що розвиваються, при цьому споживання вугілля і газу має зрости вище рівнів 2019 року.

«Майже 70% прогнозованого зростання світового попиту на енергію припадає на країни з ринком, що формується і країни, що розвиваються. Споживання енергії в країнах з розвиненою економікою буде на 3% нижче рівнів, що існували до COVID», – йдеться в повідомленні МЕА.

У звіті говориться, що світовий попит на вугілля у 2021 році зросте на 4,5% в річному вираженні, наблизившись до піка 2014 року. Понад 80% зростання буде зосереджено в Азії, і тільки на Китай доведеться понад 50% приросту спалювання вугілля.

Водночас в прогнозі вказано, що у 2021 році попит на природний газ виросте на 3,2% за рахунок Азії, Близького Сходу та Росії.

«Майже три чверті зростання світового попиту у 2021 році припаде на промисловість і будівництво, в той час, як виробництво електроенергії з природного газу залишиться нижче рівня 2019 року», – йдеться у звіті.

Очікується, що попит на газ в ЄС повернеться до рівнів 2019 року, в той час, як в США – найбільшому у світі ринку газу – зростання попиту повинне скласти менш як 20% від 20 млрд кубометрів спаду у 2020 році, стримуваного зростанням відновлюваних джерел енергії і ростом ціни на газ.

Торік світовий попит на електроенергію впав на 1%, а у 2021 році очікується більш значне зростання, ніж будь-коли за останні 10 років, на 4,5% або 1000 ТВт-год в рік в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, при цьому на частку Китаю припадає половина цього показника.

У звіті говориться, що в результаті частка електроенергії у світовому кінцевому попиті на енергію перевищить 20%.

Прогнозується, що вироблення енергії за рахунок вітру зросте на 275 ТВт-год, або приблизно на 17%, в той час, як виробництво за рахунок сонячної енергії, як очікується, зросте на 145 ТВт-год, що майже на 18% більше, ніж у 2020 році.

Очікується, що у 2021 році Китай згенерує 600 ТВт-год, а в США – 400 ТВт-год вітрової енергії, що становить більш ніж половину загальносвітового обсягу.

Нагадаємо: днями стало відомо, що Індія може побудувати нові вугільні електростанції, оскільки вони виробляють найдешевшу електроенергію. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло