Захворіло у світі
163,728,900
Померло у світі
3,393,648
Вилікувалось у світі
143,374,060
Захворіло в Україні
2,156,000
Померло в Україні
48,184
Вилікувалось в Україні
1,864,593
Світовий банк у травні розгляне проєкти в Україні щодо освіти та столичного транспорту

Світовий банк у травні розгляне проєкти в Україні щодо освіти та столичного транспорту

Загальний бюджет проєктів становитиме $238 млн

Світовий банк у травні розгляне проєкти в Україні щодо освіти та столичного транспорту
фото: epravda.com.ua

Рада директорів Світового банку (СБ) включила до порядку засідань на травень цього року два проєкти для України: 5 травня – щодо поліпшення вищої освіти на $200 млн і 27 травня – щодо підвищення мобільності у Києві на $37,67 млн. Позичальником в обох випадках є Україна. Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на інформацію банку.

Перший проєкт, розрахований на шість років, реалізовуватиме Міністерство освіти та науки (МОН). У документах зазначається, що мережа з 231 державного вишу (загалом в Україні 327 вишів) занадто велика та неефективна з урахуванням населення, що скорочується, і створює проблеми й для фінансової стійкості, і для якості послуг. Приблизно 60% академічних вишів навчають менше ніж 5000 студентів. В Україні також понад 300 державних коледжів і технікумів, у яких в середньому навчаються приблизно 550 студентів. Більшість вишів і коледжів/технікумів (майже 75%) юридично підпорядковані МОН.

Світовий банк зазначає, що уряд визначився з необхідністю створення стимулів для оптимізації величезної мережі вишів із використанням підходу «знизу-вгору», і останніми роками їхня кількість скоротилася на 25%, включаючи коледжі та галузеві технікуми, які були «фабриками дипломів. Проте, потрібна подальша агрегація університетів із диференціацією та диверсифікацією їхніх типів (таких як дослідні, професійні, викладацькі) та оптимізація їхньої географічної зони охоплення. Для того, щоб ефективно провести такі заходи із залученням самих вишів, необхідні інституційні аудити для кожного з них.

СБ також відзначає низьку прозорість системи та поганий зворотний зв'язок: 85% молоді планують отримати вищу освіту, однак цей високий попит погано відображається на інформації про доступні варіанти освіти та результатах працевлаштування, залишаючи студентів та їхні сім'ї у невіданні під час ухвалення важливого рішення щодо переходу до вищої освіти.

Другий проєкт реалізовуватиме Київська міська держадміністрація. Проєкт підвищення мобільності у Києві передбачає три компоненти: підготовку до запуску швидкісного транзиту на Троєщину (приблизно $12 млн), будівництво трамвайної лінії від вул. Старовокзальної до метро «Палац спорту» з виходом на Вокзальну площу та реконструкцію цієї площі ($16 млн), а також зміцнення систем транспортного планування Києва ($2 млн).

Нагадаємо: Україна та Світовий банк запустять п'ять спільних проєктів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті