Надмірна бюрократизація перешкоджає розвитку фундаментальної науки та інновацій в Україні - Шимків
Pekлama

Надмірна бюрократизація перешкоджає розвитку фундаментальної науки та інновацій в Україні - Шимків

Бізнес міг би частково проінвестувати обладнання для лабораторій і оснащення дослідних центрів, якби в державі були створені належні умови

Надмірна бюрократизація перешкоджає розвитку фундаментальної науки та інновацій в Україні - Шимків
Дмитро Шимків
Фото: УНІАН

Реалізацію в Україні передових наукових ідей, здатних принести мільярди гривень до бюджету, ускладнено надмірною бюрократизацією усіх супутніх процесів. Таку думку в інтерв'ю радіо «Новое время» висловив голова ради директорів Darnitsa Group Дмитро Шимків, повідомляєпресслужба компанії.

«Якщо ми говоримо про фундаментальні дослідження, хабами для них, як правило, є університети. І для вченого, який створив певну ідею на базі університету, існують юридичні перешкоди, які обмежують його у можливості комерціалізації ідеї», – зауважив Дмитро Шимків.

Дослідженням молодих перспективних вчених в Україні перешкоджає не тільки брак коштів. Зусилля варто докласти й у сфері захисту авторського права, і щодо оптимізації зарегульованого наукового середовища. Важливу роль, за словами Шимківа, відіграє також підвищення статусу вчених у суспільстві, зокрема, подолання сформованого після розпаду СРСР зневажливого ставлення до людей, які займаються наукою.

«Якщо раніше вчені були шанованими людьми, то, на жаль, сьогодні до доцентів й аспірантів ставляться не завжди з належною повагою. Наступне: маємо фактори плагіату, корупції при захисті докторських дисертацій. Ми бачимо, що багато «вчених» лише на папері. Це люди, які нічого не створили, але мають відповідне звання. І ось у цій всій «багнюці» має пробиватися молодий вчений», – сказав Шимків, відповідаючи на запитання головного редактора проєкту НВ Віталія Сича про те, що перешкоджає розвитку інновацій в Україні.

Бізнес зі свого боку міг би частково проінвестувати сучасне обладнання для лабораторій і оснащення дослідних центрів, якби в державі були створені належні умови.

«Якщо говорити про технопарки, інкубатори, держава повинна дати можливість бізнесу фінансувати їх, розуміючи, що таким чином ми фінансуємо науку. Сьогодні нам пропонують робити такі інвестиції лише з прибутку. Водночас з прибутку ми фінансуємо культуру, науку,  ініціативи з корпоративної і соціальної відповідальності», – констатував Дмитро Шимків, додавши, що в багатьох розвинених країнах у приватних компаній є можливість знизити податкове навантаження, отримавши податковий кредит внаслідок фінансування науки. В Україні ж такого стимулу для підприємств наразі практично немає.

Про «Дарницю»:

Фармацевтична компанія «Дарниця» – найбільший в Україні виробник лікарських засобів, яка веде свою історію з 1930 року. У 2019 Дарниця оголосила про трансформацію бізнесу. Компанія провела ребрендинг і представила нову стратегію – побудову міжнародного бренду, лідерство в генеричному сегменті лікарських засобів і діджиталізацію процесів. Компанія фокусується на лікуванні найбільш поширених захворювань в області кардіології, неврології і болю.

Бенефіціари компанії – родина Загорій.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло