Відразу дві компанії створили бетон, який уловлюватиме CO 2 з атмосфери

Відразу дві компанії створили бетон, який уловлюватиме CO2 з атмосфери

Один з проектів підтримав Ілон Маск

Відразу дві компанії створили бетон, який уловлюватиме CO<sub>2</sub> з атмосфери
фото AP /Marcio Jose Sanchez

Організатори конкурсу з розробки технологій уловлювання парникових газів оголосили двох переможців. Обидва вони займаються створенням бетону для уловлювання CO2, пише HighTech.з посиланням на phys.org.

Переможці конкурсу XPRIZE придумали технологію створення бетону, який уловлює вуглекислий газ. Він утримує його в собі, щоб знизити концентрацію цієї речовини в атмосфері. Варто відзначити, що на виробництво цементу – головного інгредієнта бетону – припадає близько 7% світових викидів парникових газів. Про це заявив Марціус Екставур, віце-президента організації XPRIZE – ініціатора конкурсу з клімату і енергетики.

Переможця конкурсу на $20 млн оголосили на початку тижня, а вже в четвер планується запуск іншого конкурсу організації. Цього разу ініціативу підтримає бізнесмен Ілон Маск. Підприємець обіцяв $100 мільйонів тим ученим, чиї проекти допоможуть вловлювати CO2 з атмосфери і зберігати його протягом тривалого часу.

Два головні переможці – компанії CarbonBuilt і CarbonCure Technologies. Вони розділять між собою $15 млн і витратять їх на вдосконалення і масштабування своєї технології виробництва бетону, що вловлює вуглекислий газ. Решту $5 млн розділили між собою 10 інших фіналістів.

Компанія CarbonCure Technologies придумала технологію, при якій вуглекислий газ додається в воду, що використовується для промивання цементовозів і змішувачів на цементному заводі. У підсумку виходить суміш, з якої виходить міцніший бетон. Розташована в Лос-Анджелесі CarbonBuilt використовувала вуглекислий газ для затвердіння бетону. Цей процес допоміг виділяти менше парникових газів порівняно з традиційною методикою виробництва цементу.

Нагадаємо, Exxon Mobil запропонувала масштабний проект зі зберігання вуглецю вартістю у $100 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло