Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Exxon Mobil запропонувала масштабний проєкт зі зберігання вуглецю вартістю у $100 млрд

Exxon Mobil запропонувала масштабний проєкт зі зберігання вуглецю вартістю у $100 млрд

Нафтовий гігант запевняє, що це може допомогти втілити амбітні кліматичні цілі Байдена

Exxon Mobil запропонувала масштабний проєкт зі зберігання вуглецю вартістю у $100 млрд
фото www.flickr.com/photos/jeepersmedia/14752648457

Американський нафтовий гігант ExxonMobil заявив, що може допомогти втілити в життя кліматичні амбіції президента Джо Байдена – якщо Вашингтон надасть податкові пільги та іншу допомогу для проєкт з уловлювання вуглецю вартістю $100 млрд поблизу Х'юстона.

Як повідомляє Politico, Exxon Mobil запропонував вражаючий проект зі зберігання викидів вуглецю. Після 2040 року він зможе зберігати 100 млн тонн викидів на рік. Це еквівалентно 486 млн акрів лісу і у сім разів більше, ніж кількість викидів вуглецю, які наразі зберігаються в Сполучених Штатах.

Однак, за словами Exxon Mobil, для реалізації цієї масштабної ініціативи будуть потрібні інвестиції, нові правила для заохочення інновацій, а також державна підтримка.

Очікувані інвестиції в цей проєкт перевищують $100 млрд. З його допомогою, Х'юстон зможе називатися містом з нульовим викидом вуглецю у 2050 році, говориться в повідомленні компанії.

Exxon Mobil запропонувала масштабний проєкт зі зберігання вуглецю вартістю у $100 млрд

За словами нафтового гіганта, зберігання викидів вуглекислого газу – одна з небагатьох перевірених технологій, які можуть допомогти «озеленити» важку промисловість. Він підходить для промислових зон, розташованих поруч з безпечними геологічними структурами, які дозволяють зберігати вуглець.

За оцінкою компанії, в Х'юстоні є всі умови для будівництва такого комплексу.

Гендиректор Exxon Mobil Даррен Вудс сказав, що цей масштабний проєкт є для США єдиним реальним способом наблизитися до швидких і агресивних скорочень викидів парникових газів в країні. Нафтовий гігант не вимагає прямих федеральних субсидій, але закликає адміністрацію Байдена допомогти дати поштовх зусиллям або за допомогою податкових пільг, щоб створити стимули для технології, або шляхом встановлення ціни на вуглець, яка допоможе створити ринок для нового бізнесу компанії.

Як повідомляє Politico із посиланням на джерела у Білому домі, адміністрація Байдена не зацікавилась ідеєю Exxon, оскільки вона готується до реалізації своїх власних кліматичних планів.

Екологічні групи і багато демократів відкинули пропозиції з уловлювання вуглецю як кліматичну стратегію, заявивши, що єдиний спосіб назавжди знизити забруднення парниковими газами – це повна відмова від викопного палива.

Нагадаємо: Міжнародне енергетичне агентство в новому звіті спрогнозувало, що світові викиди CO2, пов'язані з енергетикою, зростуть майже на 5% у 2021 році до 33 млрд тонн, що значною мірою компенсує торішній спад, викликаний пандемією коронавірусу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті