Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
НБУ спростив купівлю держоблігацій банками

НБУ спростив купівлю держоблігацій банками

Пом’якшено розрахунок нормативів капіталу та кредитного ризику

НБУ спростив купівлю держоблігацій банками
Фото: bank.gov.ua

Національний банк України (НБУ) розширив перелік активів, до яких під час розрахунку нормативів достатності капіталу застосовується вага ризику 0%. Про це повідомляється на сайті Нацбанку.

Згідно з повідомленням, до цієї категорії віднесено усі вимоги банку до центральних органів виконавчої влади України в національній валюті.

Крім того, надано можливість під час розрахунку нормативів кредитного ризику (Н7, Н8) не враховувати вимоги банку до центральних органів виконавчої влади України як в національній, так і в іноземній валюті.

«Такі зміни відповідають положенням європейського законодавства щодо оцінки суверенних боргів», – підкреслюється у повідомленні.

За даними НБУ, також передбачено право банку під час розрахунку нормативу короткострокової ліквідності (Н6) ураховувати необтяжені боргові цінні папери центральних органів виконавчої влади України, що рефінансуються Нацбанком, без урахування строку їх погашення, а також включати зобов’язання перед НБУ після зменшення на надане за ними забезпечення.

Водночас Нацбанк дозволив не зменшувати розмір регулятивного капіталу на нараховані доходи, що виникли в банку-покупця під час придбання облігацій внутрішньої державної позики на вторинному ринку, оскільки такі доходи не є доходами цього банку та відповідно не мали  впливу на розмір його регулятивного капіталу.

Як повідомлялося, голова НБУ Кирило Шевченко вважає, що Україна занурилася у режим фіскального витиснення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті