Цьогоріч Мінрегіон планує оновити понад 30 державних будівельних норм
До 2025 року, за умови відповідного щорічного фінансування, міністерство планує повністю оновити ДБН

Міністерство розвитку громад та територій України планує цьогоріч оновити понад 30 державних будівельних норм (ДБН). Це майже третина від усіх чинних на сьогодні ДБН. Про це повідомляється на сайті міністерства.
«До 2025 року, за умови відповідного щорічного фінансування, Міністерство планує повністю оновити державні будівельні норми. Окрім того, Мінрегіон здійснить виконання 13 наукових розробок із пріоритетних напрямів у сферах будівництва, просторового планування територій та архітектури, житлово-комунального господарства», – зазначила Наталія Козловська, заступник Міністра розвитку громад та територій.
Цьогоріч Мінрегіоном буде розроблено 4 нових ДБН, на заміну будівельних норм і правил, які було прийнято ще 80-тих роках минулого сторіччя, в тому числі щодо проєктування та будівництва аеродромів, промислових будівель та споруд.
Також, щонайменше третину від загального обсягу фінансування Міністерство планує спрямувати на роботи зі стандартизації у будівництві – понад 130 національних стандартів, зокрема:
- до 20 національних стандартів, направлених на забезпечення впровадження ВІМ-технологій, у тому числі національні стандарти, ідентичні гармонізованим європейським та міжнародним стандартам (прийняття методом перекладу);
- до 60 гармонізованих європейських «підрегламентних» (Регламент ЄС № 305) стандартів щодо будівельної продукції (прийняття методом перекладу);
- до 30 національних стандартів з питань енергоефективності;
- понад 20 інших національних стандартів, в тому числі «підтримуючих» стандартів, що розкривають положення державних будівельних норм (містять відповідні методики розрахунку, на які є посилання в ДБН з метою системного запровадження параметричного методу нормування у будівництві).
Раніше міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов розповів в інтерв’ю Mind, що ДБН заважають збільшенню інвестицій у галузь.
«Вони (буд нормативи – Mind) заважають. Якщо говорити про мою мету – збільшити обсяги інвестицій у галузь, то ДБН заважають. Це стосується всіх рудиментів, наприклад, обов'язкової наявності сміттєпроводу в під'їзді тощо. Ми плануємо ліквідувати ДБН, які заважають розвитку будівництва і не впливають на питання безпеки будівлі. Адже якщо подивитися на історію народження та життя норм і правил, то очевидно, що частина СНіПів (державні санітарні норми та правила – Mind) дійсно застаріли, потрібна актуалізація», – розповів він.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].