Захворіло у світі
163,728,900
Померло у світі
3,393,648
Вилікувалось у світі
143,374,060
Захворіло в Україні
2,156,000
Померло в Україні
48,184
Вилікувалось в Україні
1,864,593
Російські хакери зламали одного з ключових постачальників Apple

Російські хакери зламали одного з ключових постачальників Apple

Група вимагала викуп до 1 травня, а до цього продовжуватиме публікацію нових файлів щодня

Російські хакери зламали одного з ключових постачальників Apple
фото Shutterstock

Російськомовна хакерська група REvil у вівторок повідомила в блозі на своєму сайті в даркнеті, що проникла в комп'ютерну мережу тайванської компанії Quanta, яка є ключовим постачальником Apple і виробляє в основному ноутбуки MacBook. Про це пише Bloomberg, на яке посилається Forbes.

У повідомленні REvil йдеться, що, перш ніж оголосити про злом Quanta, група чекала презентації нових пристроїв від Apple. REvil також заявила, що Quanta не захотіла платити, щоб повернути вкрадені дані.

REvil намагалася почати з Quanta переговори про викуп минулого тижня, відзначає Bloomberg. В чаті на своїй сторінці в даркнеті група заявила, що вкрала і зашифрувала «всі дані місцевої мережі», вимагаючи $50 млн за ключ для розшифровки. Згодом обговорення, схоже, стало вестися електронною поштою, пише агентство.

До моменту завершення презентації Apple REvil опублікувала креслення ноутбука, в тому числі 15 зображень внутрішнього устрою девайса, який виглядав як Macbook, розроблений у березні 2021 року, пише Bloomberg. Опубліковані REvil зображення включають опис деталей ноутбука із зазначенням серійних номерів, розмірів і властивостей. Одне із зображень підписано дизайнером Apple Джоном Андреадісом і датоване 9 березня 2021 року.

Зараз REvil намагається отримати гроші від Apple, пише Bloomberg. Група вимагала викуп до 1 травня, а до цього планує продовжувати публікацію нових файлів щодня.

Quanta підтвердила факт атаки, не уточнивши, чи було дійсно вкрадено дані. Компанія повідомила, що у відповідь на «кібератаки на невелику кількість серверів» провела роботу з IT-експертами.

«Ми звітували відповідним правоохоронним органам і тим, що відповідають за захист даних, і підтримували з ними безперебійний зв'язок по темі нещодавньої аномальної активності», – зазначила Quanta. Компанія підкреслила, що «матеріального впливу» на її бізнес здійснено не було.

Нагадаємо, у вівторок, 20 квітня компанія Apple провела презентацію нових продуктів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті