Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти 13 контрабандистів

Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти 13 контрабандистів

Документ передбачає запровадження на три роки санкцій щодо 13 фізичних осіб та 95 компаній

Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти 13 контрабандистів
Володимир Зеленський
Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про економічні санкції стосовно 13 фізичних осіб та 95 компаній. Відповідний указ оприлюднено на сайті Офісу президента.

«Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 квітня 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» (додається). Контроль за виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони України покласти на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України», – йдеться у повідомленні.

Санкції запроваджено щодо 13 фізичних осіб на три роки. Серед них Араік Амирханян, Сеяр Куршутов, Олександр Черепинський, Едуард Кукоба, Олег Доронін, Тигран Мелконян, Володимир Полуситок, Денис Аминев, Сергій Сердюк, Михайло Грибанов, Андрій Попов, Олег Богданов, Юрій Дворак.

Зокрема, указ президента передбачає:

  • блокування активів;
  • повне припинення торговельних операцій;
  • запобігання виведення капіталів за межі України;
  • заборону участі в приватизації, оренди державного майна резидентами іноземної держави;
  • заборону на укладення угод з цінними паперами;
  • заборону видачі дозволів, ліцензій Національного банку України на здійснення інвестицій в іноземну державу.

Також санкції введені проти 95 компаній на три роки. Серед них – блокування активів, обмеження торгових операцій, обмеження, часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень по території України, запобігання виведення капіталів за межі України.

Нагадаємо: 2 квітня РНБО вперше запровадила санкції проти осіб, причетних до контрабанди. Зеленський назвав контрабанду економічним тероризмом проти України.

Хто головний ініціатор антиконтрабандної кампанії, чи позбавить вона країну контрафактних товаропотоків і кого захищають від санкцій РНБО – на ці та інші запитання шукав відповіді Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло