Нацбанк не стягуватиме комісію з банків за карантинні виплати для ФОПів

Нацбанк не стягуватиме комісію з банків за карантинні виплати для ФОПів

Рішення тимчасове і діятиме в період здійснення виплат

Нацбанк не стягуватиме комісію з банків за карантинні виплати для ФОПів
Фото: bank.gov.ua

Національний банк (НБУ) не стягуватиме з банків комісію за проведення операцій, пов’язаних із наданням допомоги від держави бізнесу під час посиленого карантину. Таке рішення тимчасове і діятиме в період здійснення виплат допомоги застрахованим особам. Про це повідомляється на сайті Нацбанку.

«Кошти для виплати допомоги перераховуються Мінсоцполітики на окремий рахунок Пенсійного фонду України, відкритий в АТ «Ощадбанк». АТ «Ощадбанк» перераховуватиме кошти на банківський рахунок заявника, який зазначений у заяві на отримання допомоги від держави», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що безоплатними також будуть операції з повернення банками незарахованих сум коштів допомоги через певні причини.

30 березня Верховна рада ухвалила законопроєкт, згідно з яким ФОПи, які працюють у «червоних» зонах зможуть отримати 8 000 грн одноразової допомоги через портал «Дія». Заявки на отримання держдопомоги почали приймати з 19 квітня. Уряд спрямував 1,4 млрд грн на цю програму. Очікується, що послугою скористаються 175 000 громадян.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті