Київрада підтримала залучення 140 млн євро кредиту від ЄБРР

Київрада підтримала залучення 140 млн євро кредиту від ЄБРР

Кошти будуть спрямовані на модернізацію теплоенергетичного комплексу міста

Київрада підтримала залучення 140 млн євро кредиту від ЄБРР
фото: kte.kmda.gov.ua

Київська міська рада підтримала залучення 140 млн євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Кошти будуть спрямовані на розвиток теплової інфраструктури міста. Про це повідомляєтьсяу пресрелізі «Київтеплоенерго».

Результатом модернізації має стати кардинальна зміна підходів до виробництва теплової та електричної енергії, управління теплоенергетичним комплексом, а також новий рівень диспетчеризації та автоматизації системи теплопостачання, покращення якості комунальних послуг.

Наймасштабніший проєкт в рамках кредитної програми – встановлення на ТЕЦ-6 сучасного когенераційного обладнання. Сьогодні дві київські ТЕЦ забезпечують 48 % теплопостачання міста та майже 60 % електроспоживання столиці. Альтернативи цим ТЕЦ немає, а більшість обладнання працює вже понад 40 років.

Інша частина програми – енергоефективність. На ТЕЦ-5 планується будівництво конденсаційного економайзера. Обладнання використовує залишкову енергію димових газів для виробництва тепла. Аналогічне обладнання вже три роки працює на ТЕЦ-6. Його потужність дозволяє забезпечувати теплом близько 20 багатоповерхівок. Інші енергоефективні проєкти пов’язані з реконструкцією неефективних котелень та зношених тепломереж.

Передбачається фінансування комплексу рішень, спрямованих на впровадження системи моніторингу та управління SCADA. Вона дозволить в режимі реального часу стежити за технічними параметрами роботи обладнання на всіх виробничих об’єктах: ТЕЦ, котельнях, станціях теплопостачання, насосних станціях тощо. Програмний комплекс дозволить збирати, обробляти, аналізувати інформацію та контролювати роботу теплоенергетики міста.

Нагадаємо: КМДА затвердила інвестиційну програму «Київтеплоенерго» на 2021 рік на загальну суму 181,1 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті