Китай зможе заощадити $1,6 трлн, замінивши вугілля чистою енергією – звіт

Китай зможе заощадити $1,6 трлн, замінивши вугілля чистою енергією – звіт

Торік на вугілля доводилося 56,8% енергоспоживання КНР. Наразі в КНР працюють 1082 вугільні електростанції, ще 92 – знаходяться в стадії будівництва

Китай зможе заощадити $1,6 трлн, замінивши вугілля чистою енергією – звіт
фото www.flickr.com/photos/oatsy40/9333525319

Згідно зі звітом фінансової аналітичної компанії TransitionZero, Китай може отримати економічну вигоду, якщо країні вдасться успішно замінити вугілля відновлюваними джерелами енергії. Як повідомляє CNBC, у дослідженні розглядалися витрати та економія, які понесе китайський уряд, якщо він замінить свої існуючі вугільні електростанції на альтернативи з нульовим викидом вуглецю.

«Ми виявили, що Китай може заощадити $1,6 трлн, зробивши це, – сказав Метью Грей, генеральний директор лондонської фірми TransitionZero. – У Китаю є величезний економічний стимул відмовитися від вугілля».

Нагадаємо: у вересні минулого році Китай пообіцяв довести загальні викиди парникових газів до піка до 2030 року і досягти нульового рівня викидів до 2060 року.

Грей сказав, що для цього буде потрібно «впорядкований перехід», «якого ми не бачимо зараз». Згідно з офіційними національними даними,

Країна також є найбільшим у світі джерелом викидів вуглекислого газу. Дослідницька компанія Rhodium Group повідомила, що викиди парникових газів в Китаї збільшилися на 1,7% у 2020 році і досягнули 14 400 мільйонів метричних тонн.

«За нашими оцінками, це еквівалент загальних річних викидів майже 180 країн з найменшими викидами у світі разом узятих», – пишуть аналітики. На їх переконання, Китаю доведеться закрити вугільні електростанції до 2040 року або невдовзі після цього, і це стане для країни величезною проблемою.

Грей сказав, що перше, що потрібно зробити Китаю, – це припинити інвестувати в нові вугільні електростанції, зазначивши, що це «активи з довгим терміном служби», які можуть все ще працювати і через 40 років.

«Все, що побудовано зараз – якщо Китай хоче досягти своєї мети «нульових чистих викидів», – необхідно буде передчасно закрити, і, отже, це стане проблемою ризику неокупних активів», – пояснив він.

Згідно з даними Global Energy Monitor (GEM), в Китаї працюють 1082 вугільні електростанції. Крім того, 92 заводи знаходяться в стадії будівництва, а 135 – на етапі підготовки до будівництва.

Звіт GEM показав, що у 2020 році Китай ввів в експлуатацію 38,4 гігават нових вугільних електростанцій, що більш ніж компенсує 37,8 гігават вугільних станцій, які були виведені з експлуатації в інших частинах світу минулого року.

Грей зазначив, що Китай «вже домінує в технологіях з нульовим викидом вуглецю», таких як електромобілі, сонячна енергія і акумулятори, і сказав, що країна може розширити цю інфраструктуру, щоб досягти своєї мети нульових викидів.

Як повідомлялось, Китай запланував збільшити генерацію електроенергії на сонячних і вітряних електростанціях приблизно до 11% від загального енергоспоживання країни у 2021 році з 9,7% у 2020 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті