Китай зможе заощадити $1,6 трлн, замінивши вугілля чистою енергією – звіт
Торік на вугілля доводилося 56,8% енергоспоживання КНР. Наразі в КНР працюють 1082 вугільні електростанції, ще 92 – знаходяться в стадії будівництва

Згідно зі звітом фінансової аналітичної компанії TransitionZero, Китай може отримати економічну вигоду, якщо країні вдасться успішно замінити вугілля відновлюваними джерелами енергії. Як повідомляє CNBC, у дослідженні розглядалися витрати та економія, які понесе китайський уряд, якщо він замінить свої існуючі вугільні електростанції на альтернативи з нульовим викидом вуглецю.
«Ми виявили, що Китай може заощадити $1,6 трлн, зробивши це, – сказав Метью Грей, генеральний директор лондонської фірми TransitionZero. – У Китаю є величезний економічний стимул відмовитися від вугілля».
Нагадаємо: у вересні минулого році Китай пообіцяв довести загальні викиди парникових газів до піка до 2030 року і досягти нульового рівня викидів до 2060 року.
Грей сказав, що для цього буде потрібно «впорядкований перехід», «якого ми не бачимо зараз». Згідно з офіційними національними даними,
Країна також є найбільшим у світі джерелом викидів вуглекислого газу. Дослідницька компанія Rhodium Group повідомила, що викиди парникових газів в Китаї збільшилися на 1,7% у 2020 році і досягнули 14 400 мільйонів метричних тонн.
«За нашими оцінками, це еквівалент загальних річних викидів майже 180 країн з найменшими викидами у світі разом узятих», – пишуть аналітики. На їх переконання, Китаю доведеться закрити вугільні електростанції до 2040 року або невдовзі після цього, і це стане для країни величезною проблемою.
Грей сказав, що перше, що потрібно зробити Китаю, – це припинити інвестувати в нові вугільні електростанції, зазначивши, що це «активи з довгим терміном служби», які можуть все ще працювати і через 40 років.
«Все, що побудовано зараз – якщо Китай хоче досягти своєї мети «нульових чистих викидів», – необхідно буде передчасно закрити, і, отже, це стане проблемою ризику неокупних активів», – пояснив він.
Згідно з даними Global Energy Monitor (GEM), в Китаї працюють 1082 вугільні електростанції. Крім того, 92 заводи знаходяться в стадії будівництва, а 135 – на етапі підготовки до будівництва.
Звіт GEM показав, що у 2020 році Китай ввів в експлуатацію 38,4 гігават нових вугільних електростанцій, що більш ніж компенсує 37,8 гігават вугільних станцій, які були виведені з експлуатації в інших частинах світу минулого року.
Грей зазначив, що Китай «вже домінує в технологіях з нульовим викидом вуглецю», таких як електромобілі, сонячна енергія і акумулятори, і сказав, що країна може розширити цю інфраструктуру, щоб досягти своєї мети нульових викидів.
Як повідомлялось, Китай запланував збільшити генерацію електроенергії на сонячних і вітряних електростанціях приблизно до 11% від загального енергоспоживання країни у 2021 році з 9,7% у 2020 році.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].