Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
Росія погрожує обмежити ввезення чеського пива у відповідь на висилку Чехією дипломатів

Росія погрожує обмежити ввезення чеського пива у відповідь на висилку Чехією дипломатів

Російська сторона не може відповісти тим же, оскільки в Москві залишилося лише сім чеських дипломатів

Росія погрожує обмежити ввезення чеського пива у відповідь на висилку Чехією дипломатів
фото Shutterstock

Росія може обмежити імпорт чеської продукції, зокрема – пива, повідомив «Коммерсант» з посиланням на джерела в держструктурі РФ. Такий захід розглядається як відповідь Москви на висилку російських дипломатів з Праги.

Як повідомили виданню два джерела в російських держструктурах, Росія розглядає можливість введення санкцій проти Чехії, оскільки вважає неможливим «залишати без відповіді безпрецедентно агресивні дії Праги». При цьому відповісти аналогічним чином на дії Чехії російська сторона не може.

Один зі співрозмовників «Коммерсанта» упевнений, що під заборону потрапить чеське пиво. У 2020 році обсяг його імпорту в країну перевищив $38 млн – це майже на 10% більше, ніж в 2019 році, уточнює видання.

Чехія звинуватила Кремль у причетності до вибухів на складі боєприпасів у Врбетіце в 2014-му, оголосивши в розшук двох російських громадян Олександра Петрова і Руслана Бошірова, яких Великобританія звинувачує в отруєнні колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки «Новічком».

В результаті Чехія оголосила про висилку 18 співробітників російського посольства. Росія, в свою чергу, відповіла висилкою 20 чеських дипломатів, після чого Прага збільшила кількість російських дипломатів, яким доведеться покинути країну.

Російська сторона не може відповісти тим же, оскільки в Москві залишилося лише сім чеських дипломатів і 25 адміністративно-технічних працівників посольства. В результаті було прийнято рішення обмежити право посольства Чехії наймати росіян на роботу, зрівнявши їх кількість з числом фахівців, найнятих посольством Росії в Празі. Однак і цей захід керівництво країни не вважає симетричною відповіддю.

Нагадаємо, Литва на знак солідарності з Чехією також вишле двох російських дипломатів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті