Наздогнала і перегнала: економіка Південної Кореї вийшла на рівень вищий ніж був до пандемії

Наздогнала і перегнала: економіка Південної Кореї вийшла на рівень вищий ніж був до пандемії

Відновлення Південної Кореї є, ймовірно, найшвидшим серед розвинених країн

Наздогнала і перегнала: економіка Південної Кореї вийшла на рівень вищий ніж був до пандемії
фото www.flickr.com/photos/seppyr/3988527715

Економіка Південної Кореї продовжує відновлюватися. Як повідомляє Bloomberg, валовий внутрішній продукт (ВВП) четвертої за величиною економіки Азії виріс на 1,8% в річному вираженні в І кварталі 2021 року. У порівнянні з останнім кварталом 2020 року, зростання склало 1,6%. Зростання виявилося більшим, ніж очікували аналітики ринку.

Торік ВВП Південної Кореї впав на 1% в результаті пандемії. Це призвело до скорочення експортно-орієнтованої економіки країни вперше за більш ніж два десятиліття. Але в ІІІ кварталі економічне виробництво знову зросла. Як і інші країни, Південна Корея запустила кілька програм економічного стимулювання для пом'якшення наслідків пандемії.

В заяві Міністерства фінансів країни вказано, що відновлення економіки Кореї, мабуть, є найшвидшим серед розвинених країн, і відновлення всього виробництва, втраченого під час пандемії, настане на квартал раніше, ніж очікувалося. Китай перевершив цей рівень вже у 2020 році, в той час, як Сполучені Штати знаходяться на шляху до досягнення своєї мети в цьому році.

Ці дані з’явились за позитивними звітами про зростання з Китаю і Сінгапуру, додавши ще одне свідчення прискорення відновлення світової економіки. Однак Bloomberg зазначає, що чи вдасться перенести імпульс на наступні квартали, залежатиме від пандемії.

Південна Корея є однією з країн з найкращими економічними показниками під час пандемії завдяки високому попиту на її продукцію за кордоном – від чипів до автомобілів. Інвестиції перевищили експорт в І кварталі як ключовий фактор зростання, в той час, як підприємства вкладали більше грошей у виробництво.

У період з січня по березень цього року експорт збільшився на 1,9%, імпорт – на 2,4%. Найбільш важливими експортними товарами країни є чипи, нафтохімія, автомобілі, кораблі, обладнання, а також смартфони і пласкі екрани.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті