Розвиток діджитал-економіки набирає обертів: за І квартал 2021 року українці заробили на 47% більше, ніж торік

Розвиток діджитал-економіки набирає обертів: за І квартал 2021 року українці заробили на 47% більше, ніж торік

Найбільші виплати отримали фрілансери, онлайн-продавці та ІТ-компанії

Розвиток діджитал-економіки набирає обертів: за І квартал 2021 року українці заробили на 47% більше, ніж торік
Фото: Verschoren Maurits/Pexels

За січень-березень 2021 виплати українським IT-компаніям від іноземних клієнтів зросли на 32%. Найбільші виплати отримали фрілансери, онлайн-продавці та ІТ-компанії. Заробіток стримерів зріс майже у 12 разів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Транспортні компанії отримали на 703% більше виплат, креатори на соціальних платформах – на 140%, онлайн-викладачі – на 63%. Про це свідчать результати дослідження діяльності українців на міжнародних ринках за 1 квартал 2021, проведеного міжнародною платформою Payoneer.

«За перший квартал 2021 року українці отримали на 47% більше виплат, аніж за перші три місяці 2020 року. Розвиток діджитал-економіки лише набирає обертів. Нам приємно бачити наших земляків активними учасниками цього процесу та допомагати їм підкорювати нові вершини», – поділився Ігор Ковальов, генеральний менеджер Payoneer в Україні та Білорусі.

П’ятірка категорій, які отримали найбільше виплат за 1 квартал 2021:

  • фрілансери;
  • онлайн-продавці;
  • IT-компанії;
  • стокери (фотографи, які заробляють на фотостоках);
  • креатори на соціальних платформах.

У 1 кварталі 2021 найбільші суми українцям приніс фріланс. Його наздоганяє електронна комерція, де отримали на 6% менше. Виплати онлайн-продавцям перевищили зарахування ІТ-компаніям на 150%. Водночас IT-компанії отримали у 5 разів більше виплат, аніж стокери. Зарахування останнім виявились на 9% вищими, аніж у креаторів на соціальних платформах.

Якщо порівнювати результати українців впродовж перших трьох місяців 2020 та 2021 років, то найвищий приріст у стримерів – зарахування від live-трансляцій зросли на 1071%, або майже у 12 разів. Транспортні компанії отримали на 703% більше виплат, креатори на соціальних платформах – на 140%.

Онлайн-освіта залишається популярним способом здобувати знання – у 1 кварталі 2021 онлайн-викладачі отримали на 63% більше виплат, аніж у 1 кварталі 2020. Стабільно зростає й сфера електронної комерції – зарахування українським онлайн-продавцям зросли на 50%.

ІТ-компанії, що напряму надають послуги іноземним клієнтам, за січень-березень 2021 отримали на 32% більше виплат, аніж за відповідний період 2020. Зарахування українським фрілансерам також зросли – на 23%.

Нагадаємо: у 2020 році українці на іноземних ринках заробили на 33% більше, ніж роком раніше. Найприбутковішими для українців стали США, Великобританія та Канада.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті