Ліквідність «Укрзалізниці» не покриває обслуговування боргу в 2021 році – Fitch Ratings

Ліквідність «Укрзалізниці» не покриває обслуговування боргу в 2021 році – Fitch Ratings

Fitch Ratings може знизити рейтинг «УЗ»

Ліквідність «Укрзалізниці» не покриває обслуговування боргу в 2021 році – Fitch Ratings
Фото: УНІАН

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings внесло довгостроковий рейтинг дефолту емітента та пріоритетні незабезпечені рейтинги боргу АТ «Укрзалізниця» («УЗ») до списку Rating Watch Negative з огляду на обмежену ліквідність. Про це повідомляє пресслужба Fitch Ratings.

Як зазначають у Fitch Ratings, доступна для використання ліквідність «Укрзалізниці» не повністю покриває обслуговування боргу компанії протягом 2021 року. Агентство також наголошує на непевності щодо темпів відновлення економіки після пандемії коронавірусу. За графіком погашення боргу, «УЗ» у 2021 році має виплатити до 5,69 млрд грн протягом трьох кварталів.

«Доступна для використання ліквідність «Укрзалізниці» є недостатньою для покриття очікуваних виплат по кредиту від банку ($116 млн, що складає 3,225 млрд грн в еквіваленті) з терміном до 30 травня. Доступна для використання ліквідність у компанії становить 3,13 млрд грн», – йдеться у повідомленні.

Агентство вважає, що схильність «Укрзалізниці» до валютного ризику є суттєвою, оскільки доходи компанія отримує переважно в національній валюті.

Нагадаємо: у 2021 році «Укрзалізниця» повинна повернути майже $300 млн кредитів, у 2023 році – майже $600 млн. Про фінансовий стан «Укрзалізниці», швидкісні поїзди та грандіозні плани корейців в інтерв'ю для Mind розповів ексголова «Укрзалізниці» Володимир Жмак.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті