АМКУ рекомендував медіагрупам не розривати договори з провайдерами

АМКУ рекомендував медіагрупам не розривати договори з провайдерами

Комітет може кваліфікувати таку поведінку медіагруп як антиконкурентні узгоджені дії

АМКУ рекомендував медіагрупам не розривати договори з провайдерами
Фото: pixabay.com

Антимонопольний комітет (АМКУ) рекомендував медіагрупам утриматися від одночасного припинення договорів з провайдерами. Про це повідомляє пресслужба комітету.

«Комітет, з метою запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції надав ТОВ «1+1 Інтернет», ТОВ «Медіа група України», ТОВ «Старлайт Діджитал» та ТОВ «Національний контент центр», які від імені медіагруп укладають договори з провайдерами, рекомендації – утриматися від одночасного/синхронного безпідставного припинення договорів з провайдерами», – йдеться у повідомленні.

В АМКУ зазначили, якщо договори розірвуть, то провайдери, які надають своїм абонентам послуги кабельного телебачення, не зможуть включати ці телеканали для своїх абонентів. Таким чином, решта провайдерів, які мають право на ретрансляцію телеканалів медіагруп, можуть мати конкурентні переваги.

«Такі одночасні/схожі дії медіагруп можуть бути кваліфіковані як антиконкурентні узгоджені дії суб’єктів господарювання», – заявили в АМКУ.

Раніше медіагрупи по черзі повідомили провайдеру «Ланет» про дострокове розірвання договору без пояснення причин. У відповідь провайдер і профільна асоціація ІнАУ звинуватили МГ у картельній змові та направили заяви до АМКУ, РНБО та президенту.

Mind у матеріалі «Ланет» vs медіагрупи: 5 сценаріїв завершення «війни» писав, що АМКУ може оштрафувати медіагрупи за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті