ІнАУ та «Ланет» звинувачують медіагрупи в картельній змові

ІнАУ та «Ланет» звинувачують медіагрупи в картельній змові

Зазначається, що вони необґрунтовано хочуть підвищити роялті для провайдера

ІнАУ та «Ланет» звинувачують медіагрупи в картельній змові
Фото: pixabay.com

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) заявили про картельну змову медіагруп «1+1 медіа», «Інтер медіа груп», «Медіа Група Україна» та StarLightMedia проти  інтернет і ТБ-провайдера «Мережа Ланет». Про це йдеться в протоколі засідання Правління ІнАУ.

«Розглянувши надану інформацію, Правління ІнАУ дійшло висновку, що дії медіагруп «1+1 медіа», «Інтер медіа груп», «Медіа Група Україна» та StarLightMedia з узгодженого та необґрунтованого підвищення роялті для ТОВ «Мережа Ланет» мають ознаки протиправної картельної змови, що негативно впливає на розвиток ринку послуг, господарську діяльність членів ІнАУ, конкурентне середовище і шкодить інформаційній безпеці країни», – ідеться в документі.

Асоціація направить відповідні звернення до президента України, Ради національної безпеки й оборони (РНБО), Комітету Верховної Ради з питань цифрової трансформації, Міністерства цифрової трансформації, Ради бізнес-омбудсмена.

ІнАУ та «Ланет» звинувачують медіагрупи в картельній змові
ІнАУ та «Ланет» звинувачують медіагрупи в картельній змові

Нагадаємо, 13 липня 2020 року інтернет-провайдер та оператор кабельного телебачення «Мережа Ланет» повідомив, що компанія «1+1 Media» вдається до «неконкурентних підступних методів боротьби» з незалежними телеканалами. За їхніми словами, представник медіагрупи наполягав на вимкненні з пакетів телебачення Мережі Ланет низки телеканалів, сигнал яких доступний на супутнику в незакодованому вигляді.

27 липня стало відомо, що з 1 серпня 2020 року «1+1 медіа» припиняє співпрацю із провайдером Lanet (ТОВ «Мережа Ланет») у зв’язку із достроковим припиненням дії договору. Представники медіагрупи запевняли, що їм не вдалося досягти компромісу в принципових питаннях. З 5 серпня всі відключені телеканали групи «1+1 media» повернулися до ретрансляції в мережі кабельного телебачення провайдера «Ланет»

17 березня 2021 року медіахолдинг «Медіа Група Україна» Рината Ахметова сповістила «Мережа Ланет» про можливе припинення співпраці. Канали МГУ можуть зникнути з «Ланет» 4 травня.

Раніше подібний лист про розірвання договору відправили провайдеру і StarLightMedia (у цю медіагрупу входять телеканали ICTV, ICTV Ukraine, СТБ, Новий канал, Оце, М1 і М2). У SLM запевняють, що готові розірвати договір з провайдером з 1 травня, але ще є час, «за який обидва бізнеси можуть або знайти точки дотику, або ні».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло