Захворіло у світі
155,216,893
Померло у світі
3,244,710
Вилікувалось у світі
132,644,496
Захворіло в Україні
2,090,986
Померло в Україні
45,077
Вилікувалось в Україні
1,697,358
У ЄС схвалили створення оборонного фонду у 8 млрд євро

У ЄС схвалили створення оборонного фонду у 8 млрд євро

Кошти підуть на науково-дослідницькі проєкти в оборонній сфері

У ЄС схвалили створення оборонного фонду у 8 млрд євро
фото www.flickr.com/photos/aeroplans/7180279469

Європарламент схвалив створення фонду обсягом у 7,9 млрд євро, які будуть до 2027 року спрямовані на науково-дослідницькі проєкти в оборонній сфері. Про це повідомляє DW.

У 2017 році країни-члени ЄС започаткували посилену співпрацю у сфері оборони (PESCO), зокрема в розробці безпілотних летальних апаратів. Це стало реакцією на непевний курс тодішнього президента США Дональда Трампа щодо НАТО. ЄС тепер має значно кращі відносини з чинним американським президентом Джо Байденом, але і його адміністрація закликає європейців виділяти більше коштів на оборону.

«Ми повинні бути здатними самі подбати про свою безпеку та бути гравцем у безпековій сфері на світовій арені», – заявив, виступаючи перед депутатами Європарламенту, єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон. За його словами, оборонний фонд є важливим фундаментом більшої незалежності Європи.

За даними Єврокомісії, тепер програмний комітет країн-членів ЄС може визначити «пріоритети та тематичні області» фонду. Метою комітету є оголосити вже влітку конкурси проєктів.

Нагадаємо: світові військові витрати зросли на 2,6% до $1,98 трлн торік, попри перенаправлення частини оборонних коштів на боротьбу з пандемією COVID-19. Найбільше на оборону торік витратили  США, Китай, Індія, Росія і Великобританія.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті