Захворіло у світі
155,216,893
Померло у світі
3,244,710
Вилікувалось у світі
132,644,496
Захворіло в Україні
2,090,986
Померло в Україні
45,077
Вилікувалось в Україні
1,697,358
США висловили занепокоєння щодо кадрових змін у керівництві «Нафтогазу»

США висловили занепокоєння щодо кадрових змін у керівництві «Нафтогазу»

Назвавши такі дії «розважливим кроком із використанням процедурної лазівки»

США висловили занепокоєння щодо кадрових змін у керівництві «Нафтогазу»
фото: glavcom.ua

Вашингтон висловив «глибоке занепокоєння» у зв’язку з останніми діями українського уряду щодо зміни керівництва «Нафтогаз України». Про це передає «Укрінформ» з посиланням на заяву речника Державного департаменту США Неда Прайса.

«Ми глибоко занепокоєні останніми діями українського Кабінету Міністрів щодо маніпуляції чинними правилами, щоб розпустити наглядову раду, а також змістити керівництво провідної енергетичної компанії України», – заявив представник Держдепартаменту США.

Він зауважив, що це «розважливий крок із використанням процедурної лазівки». Такі дії вказують на ігнорування українським урядом «справедливої та прозорої практики корпоративного управління й ускладнюють тривалі зусилля з реформування енергетичного сектору України та покращення інвестиційного клімату».

Водночас речник Держдепартаменту США підкреслив, що це лише останній приклад ігнорування в Україні найкращих практик. За його словами, це створює ризик для економічного прогресу в Україні.

«Ми продовжимо підтримувати Україну та зміцнювати її інституції, в тому числі розвивати демократичні інститути та реформи корпоративного управління, однак українські лідери також повинні виконувати свою частину», – наголосив офіційний представник адміністрації США.

Раніше повідомлялося, що на два дні було тимчасово зупинено повноваження наглядової ради НАК «Нафтогаз України», щоб звільнити голову правління Андрія Коболєва, який очолював компанію сім років. Його зрештою звільнили. Провели загальні збори акціонерів, під час яких Кабінет Міністрів призначив головою правління НАК «Нафтогаз України» в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті