Захворіло у світі
155,216,893
Померло у світі
3,244,710
Вилікувалось у світі
132,644,496
Захворіло в Україні
2,090,986
Померло в Україні
45,077
Вилікувалось в Україні
1,697,358
Індія за добу зафіксувала рекордні 386 452 нові випадки COVID, в країні гостро не вистачає вакцин

Індія за добу зафіксувала рекордні 386 452 нові випадки COVID, в країні гостро не вистачає вакцин

Лікарні та морги переповнені, не вистачає кисню та ліків

Індія за добу зафіксувала рекордні 386 452 нові випадки COVID, в країні гостро не вистачає вакцин
фото twitter.com/Y21303

Влада Індії заявила в п'ятницю, що в декількох штатах Індії закінчилися вакцини проти COVID-19 за день до запланованого розширення загальнонаціональної кампанії по вакцинації. Як повідомляє CNBC, кількість нових випадків інфікування в країні виросла до нового щоденного рекорду.

Індія повідомила про 386 452 нові випадки за останні 24 години, а кількість смертей від COVID-19 за останню добу підскочила на 3498, згідно з даними Міністерства охорони здоров'я. Медичні експерти вважають, що фактичні цифри COVID-19 можуть бути в 5-10 разів більше офіційних.

Друга за чисельністю населення країна у світі знаходиться в глибокій кризі, лікарні і морги переповнені, не вистачає ліків і кисню, а в найбільших містах країни діють суворі обмеження на пересування.

Індія є найбільшим виробником вакцин у світі, але у неї недостатньо запасів, щоб впоратися з другою смертоносною хвилею COVID-19, попри те, що уряд прем'єр-міністра Нарендри Моді планує вакцинувати всіх дорослих з 1 травня.

З січня в країні було щеплено всього близько 9% з 1,4 млрд жителів Індії.

Влада заявила, що центри вакцинації в Мумбаї будуть закриті на три дні з п'ятниці через нестачу вакцин. У південному штаті Карнатака, де знаходиться технологічний центр Бангалора, міністр охорони здоров'я штату заявив, що кампанія вакцинації дорослих не може початися 1 травня. У штаті Гуджарат, де народився прем’єр-міністр Моді, офіційні особи заявили, що вакцинація для вікової групи 18-45 років, як очікується, почнеться тільки через два тижні.

Світ почав допомагати Індії. Перший рейс США з кисневими балонами, регуляторами, наборами для швидкої діагностики, масками N95 і пульсоксиметрами прибув до столиці Індії Делі в п'ятницю, 30 квітня.

«Так само як Індія прийшла нам на допомогу на початку пандемії, США сповнені рішучості терміново надати допомогу Індії в скрутну хвилину», – заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.

Посилки з допомогою в Індію також направили Велика Британія, Румунія та Ірландія. 1 травня Індія отримає першу партію російської вакцини Sputnik V.

Нагадаємо: крематорії в Делі переповнені такою кількістю тіл, що вони змушені будувати імпровізовані похоронні вогнищана вільних ділянках землі. Родичам загиблих доводиться чекати похоронного багаття до 20 годин, щоб кремувати своїх близьких.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті