Кремль звертався в Китай з проханням видаляти протестні відео в TikTok

Кремль звертався в Китай з проханням видаляти протестні відео в TikTok

Сервіс обрав шлях «співпраці з владою»

Кремль звертався в Китай з проханням видаляти протестні відео в TikTok
фото DR

Кремль обговорював з владою Китаю відеоролики на протестні й опозиційні теми, які росіяни розміщують в TikTok – відеосервісі, що належить китайській компанії ByteDance, повідомив Bloombergз посиланням на джерело, знайоме з політикою Росії щодо соцмереж. Агентство відзначило, що Москва звернулася до Пекіну з цього приводу в 2021 році, але коли саме, не уточнив.

За словами співрозмовника Bloomberg, Кремль вважає цілеспрямовані блокування інструментом, який добре працює.

Популярні користувачі TikTok усвідомили, що можуть втратити доходи, якщо будуть розміщувати опозиційні матеріали, пояснило джерело. Він додав, що обсяг критичного в російської влади контенту в TikTok дійсно знизився, тому що соцмережа почала застосовувати блокування, щоб відсівати «небажаний» контент.

Представник TikTok заявив Bloomberg, що сервіс своїх правил не міняв, але «продовжує розглядати запити від державних структур».

Раніше Держдума РФ повідомила про готовність TikTok співпрацювати з владою і видаляти незаконний контент.

Кремль і Міністерство закордонних справ Китаю не відповіли на запит Bloomberg про коментарі.

Bloomberg навів слова двох російських тіктокерів, які стверджують, що постраждали від цензури. Один із них розповів, що в частині його роликів з політичним вмістом відключили звук, а інші записи взагалі зникли з аккаунта. Ще одна блогерка Світлана Сокова заявила агентству, що її профіль був видалений після того, як один з її роликів після несанкціонованої акції протесту 23 січня показали на державному телеканалі.

У Росії почастішали претензії влади до соцмереж. Google виплатила рекордний штраф за невидалення з видачі заборонених в Росії сторінок. Роскомнадзор з 10 березня уповільнює роботу Twitter, вимагаючи видалення незаконної інформації і погрожуючи блокуванням. TikTok 6 квітня оштрафували на 2,6 млн рублів за невидаленння роликів із закликами до підлітків вийти на несанкціоновані акції протесту. Росія застосовує новий підхід до цензури соцмереж: з одного боку, змушує їх самостійно модерувати зміст, а з іншого – примушує їх підкоритися під загрозою блокування, заявив Bloomberg.

За матеріалами Forbes

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті