Захворіло у світі
161,138,318
Померло у світі
3,347,018
Вилікувалось у світі
138,963,721
Захворіло в Україні
2,135,886
Померло в Україні
47,333
Вилікувалось в Україні
1,816,643
Глобальний дефіцит чіпів може затягнутися до 2023 року

Глобальний дефіцит чіпів може затягнутися до 2023 року

Через дефіцит може загальмуватися розгортання мереж 5G

Глобальний дефіцит чіпів може затягнутися до 2023 року
фото DR

Глобальний дефіцит напівпровідників, від якого страждають автовиробники, власники дата-центрів і постачальників електроніки, перетворився в боротьбу за можливість поставок чіпів, яка може затягнутися до 2023 року. З таким песимістичним прогнозом днями виступив глава Nokia Пекка Лундмарк, передає DailyComm.

«Йде боротьба. Загалом нестача на ринку може тривати рік або навіть два. Найближчим часом дефіцит нікуди не дінеться», – заявив гендиректор фінського виробника телекомунікаційного устаткування в інтерв'ю Bloomberg.

Постачальники мережевого обладнання, такі як Nokia і Ericsson, закуповують великі обсяги напівпровідників. Через неослабний дефіцит в галузі зростає стурбованість з приводу того, що нестача чіпів призведе до затримки реалізації багатомільярдних проектів з розгортання мереж 5G.

Подібний розвиток подій ускладнить завдання зі зміцнення позицій в сфері 5G, яка стоїть перед Nokia, відзначають оглядачі.

У розмові з журналістами Пекка Лундмарк зазначив, що керівництву компанії доводиться витрачати все більше зусиль і часу на вирішення проблем із постачанням, хоча поки що дефіцит суттєво не вплинув на бізнес Nokia.

«Доводиться щодня контактувати з постачальниками і стежити за тим, що ви залишаєтеся для них важливим клієнтом», – заявив топ-менеджер.

Він додав, що зараз багато що залежить від того, наскільки важливою вважається компанія загалом і наскільки міцні у неї взаємини з партнерами.

Тим часом, раніше Nokia приємно здивувала експертів Уолл-стріт своїми квартальними результатами. За підсумками попереднього кварталу виручка фінського вендора зросла на 3%, до 5,08 млрд євро, що перевершило оцінки аналітиків, які очікували продажу в межах 4,75 млрд євро.

Чистий прибуток Nokia склав 263 млн євро, тоді як роком раніше компанія зареєструвала збиток в 115 млн євро. Слідом за публікацією звіту акції Nokia подорожчали більш ніж на 16%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті