Захворіло у світі
161,138,318
Померло у світі
3,347,018
Вилікувалось у світі
138,963,721
Захворіло в Україні
2,135,886
Померло в Україні
47,333
Вилікувалось в Україні
1,816,643
Вчені придумали спосіб переробки батарейок без дроблення і плавлення

Вчені придумали спосіб переробки батарейок без дроблення і плавлення

При подальшому розвитку метод буде працювати і в промислових масштабах

Вчені придумали спосіб переробки батарейок без дроблення і плавлення
фото DR

Вчені з США представили метод повторного використання і переробки батарейок, для цього їх не треба плавити. Цю технологію хочуть використовувати і в електромобілях, пише HighTech.

Дослідники пояснили, що поширення електромобілів, смартфонів і портативних пристроїв призводить до того, що виробництво акумуляторних батарей у світі щорічно збільшується приблизно на 25%. При цьому існуючі методи переробки батарейок далекі від досконалості.

Дослідники з Університету Аалто виявили, що електроди літієвих батарей, що містять кобальт, можна використовувати повторно. Порівняно з традиційною переробкою, при якій метали зазвичай беруться з подрібнених батарей шляхом їх плавлення або розчинення, новий процес економить цінну сировину, енергію і не шкодить екології.

Вчені відзначили, що при традиційних методах переробки батарей частина сировини втрачається, і оксид кобальту літію перетворюється в інші сполуки кобальту, які вимагають тривалого хімічного процесу очищення, щоб знову перетворити їх в матеріал для електродів. Новий метод дозволяє уникнути цього довгого процесу: заповнюючи відпрацьований літій в електроді за допомогою процесу електролізу, який широко використовується в промисловості. Після цього сполука кобальту може бути використана повторно.

Результати показують, що продуктивність електродів, заново насичених літієм, майже така ж, як у електродів, виготовлених з нового матеріалу. Дослідники відзначають, що при подальшому розвитку метод буде працювати і в промислових масштабах.

«Повторне використання структур батарей дозволяє нам уникнути багатьох трудовитрат, які зазвичай виникають при переробці, і в той же час потенційно економити енергію. Ми вважаємо, що цей метод може допомогти компаніям, які розробляють промислову переробку», – додали вчені.

Надалі дослідники хочуть перевірити, чи можна використовувати цей метод для нікелевих батарей, які використовуються в електромобілях.

Нагадаємо, літієві акумулятори обходятьсяTesla на 24% дешевше, ніж конкурентам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті