Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Естонські акціонери Arricano ініціюють позов проти України через втрату ТРЦ Sky Mall

Естонські акціонери Arricano ініціюють позов проти України через втрату ТРЦ Sky Mall

Акціонери вимагають відшкодувати $750 млн

Естонські акціонери Arricano ініціюють позов проти України через втрату ТРЦ Sky Mall
Фото: Володимир Гонтар/УНІАН

Естонські акціонери Arricano Real Estate Plc (Кіпр), керуючої компанії та девелопера низки торговельно-розважальних центрів (ТРЦ) в Україні, направили президенту України та Мін’юсту повідомлення про інвестиційний спір із вимогою відшкодування $750 млн через втрату ТРЦ Sky Mall у Києві. Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на пресслужбу компанії.
Згідно з повідомленням Arricano на Лондонській фондовій біржі в середу, компанія не є стороною у зазначеному повідомленні. При цьому позов ініційовано від імені деяких нинішніх і колишніх акціонерів компанії.

Після подання повідомлення сторони мають шість місяців для доарбітражного врегулювання спору. Якщо сторони не зможуть домовитися в зазначений термін, естонські інвестори звернуться до міжнародного інвестиційного арбітражу проти України.

У повідомленні інвесторів зазначено, що українська влада експропріювала на користь третіх осіб інвестиції, спрямовані на розвиток ТРЦ, а також порушила інші права, передбачені міжурядовою угодою про сприяння та захист інвестицій між Україною та Естонією від 1995 року.

Станом на квітень 2021 року акціонерами Arricano Real Estate Plc є Retail Real Estate O.U. разом із Dragon Capital Investments Limited, Deltamax Group O.U., Юрієм Полдом і Рауно Тедером. Сукупний пакет акцій Тедера становить 70,86%. Раніше в березні-2020 мажоритарний бенефіціар Arricano Real Estate Plc Гіллар Тедер передав свою опосередковану 55%-ву частку в компанії своєму синові Рауно Тедеру.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті