Польща виявила готовність викупити у Данії вакцину Johnson & Johnson

Польща виявила готовність викупити у Данії вакцину Johnson & Johnson

Раніше Данія заявила, що відмовляється проводити вакцинацію цим препаратом

Польща виявила готовність викупити у Данії вакцину Johnson & Johnson
фото Pixaby

Уряд Польщі запропонував керівництву Данії викупити препарат від коронавірусу компанії Johnson & Johnson, від якого там було вирішено відмовитися. Відповідна пропозиція міститься в листі польського прем'єр-міністра Матеуша Моравецького, направленого данському уряду, передає Коммерсант.

«Поляки ставляться до вакцинації позитивно, і все більше і більше моїх співвітчизників отримують користь від захисту, яку дають вакцини. В останні дні я дізнався, що Данія вирішила відмовитися від виведення вакцини Johnson & Johnson на внутрішній ринок», – написав Моравецький.

Якщо Данія прийме рішення перепродати частину своїх запасів, уряд Польщі пропонуватиме викупити їх, зазначив він.

Раніше Управління охорони здоров'я Данії ухвалило рішення відмовитися від вакцинації проти коронавірусу препаратом фірми Johnson & Johnson. За даними телеканалу TV 2, це рішення було прийнято в зв'язку з випадками утворення «незвичайних тромбів» після щеплень цим препаратом.

В даний час в світі широко використовують сім вакцин, всі вони призначені для введення двома дозами. Вакцини, розроблені Pfizer/BioNTech (США – Німеччина) і Moderna (США), домінують в Північній Америці, Європі, Ізраїлі та країнах Перської затоки.

Британська AstraZeneca, розроблена Оксфордським інститутом, використовується в самій Великобританії та Індії, причому остання також використовує вакцину, вироблену її фармацевтичною фірмою Bharat Biotech.

Нагадаємо, у США наприкінці квітня регулятор дозволив відновити використаннявакцини проти COVID-19 Johnson & Johnson, завершивши дослідження її зв'язку з надзвичайно рідкісними, але потенційно смертельними тромбами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті