Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Данія вирішила більше не щеплювати населення вакциною від Johnson & Johnson

Данія вирішила більше не щеплювати населення вакциною від Johnson & Johnson

Місцевий регулятор дійшов висновку, що переваги використання вакцини від J&J не переважують ризик виникнення можливого побічного ефекту

Данія вирішила більше не щеплювати населення вакциною від Johnson & Johnson
фото www.flickr.com/photos/nyng/51001567821

Влада Данії заявила, що заборонить вакцину Johnson & Johnson проти коронавірусу через побоювання щодо утворення тромбів після аналогічного кроку Копенгагена проти вакцини AstraZeneca.

У пресрелізі органи охорони здоров’я країни дійшли висновку, що переваги використання вакцини від Johnson & Johnson «не переважують ризик виникнення можливого побічного ефекту, VITT (вакцино-індукованої тромбоцитопенії)» у тих, хто її отримує».

У ньому говориться, що, оскільки епідемія COVID-19 в Данії наразі знаходиться під контролем, а розгортання вакцинації йде задовільними темпами з іншими доступними вакцинами, було прийнято рішення виключити препарат від Johnson & Johnson з національної кампанії вакцинації.

Це рішення в першу чергу торкнеться осіб у віці від 20 до 39 років, вакцинація яких буде відкладена приблизно на чотири тижні. Для осіб старше 39 років вакцинація буде відкладена максимум на тиждень, оскільки незабаром Данія отримає великі поставки вакцини Pfizer і Moderna.

Данія вже отримала 75 000 доз від Johnson & Johnson і заздалегідь законтрактувала близько 7 млн доз. Влада не уточнила, що робитиме з цими дозами.

В місцевому МОЗ зазначили, що рішення про виключення препарату від Johnson & Johnson з національної кампанії вакцинації не означає, що Данія не зможе прийняти рішення про її розгортання пізніше, якщо», наприклад, в країні буде спостерігатися сплеск інфекцій.

З 5,8 млн осіб в Данії 11,5% були повністю вакциновані, а 23,4% отримали першу дозу вакцини. Наразі в ЄС дозволено використання чотирьох вакцин: Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca і Johnson & Johnson – останні дві призначені для літніх людей в більшості європейських країн.

У США наприкінці квітня регулятор дозволив відновити використання вакцини проти COVID-19 Johnson & Johnson, завершивши дослідження її зв'язку з надзвичайно рідкісними, але потенційно смертельними тромбами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті