Вартість вантажних перевезень зросла до максимуму за 11 років

Вартість вантажних перевезень зросла до максимуму за 11 років

Попит на більшість сировинних товарів стрімко зростає плюс дорожчає нафта

Вартість вантажних перевезень зросла до максимуму за 11 років
фото Pixaby

Індекс вартості фрахту Baltic Dry, що відслідковує ціни на морські перевезення насипних і навалочних вантажів по всьому світу, піднявся до максимальної позначки за 11 років, передає Інтерфакс.

Значення індикатора в середу досягло 3157 пунктів, збільшившись за останній місяць більш ніж на 50%.

Експерти обумовлюють це підвищенням попиту на сировину по всьому світу і деякою нестачею судів, пише Montel News.

«Незалежно від сектору – залізна руда, вугілля або навіть зерно – всюди ми спостерігаємо дуже сильні рухи, – сказав аналітик одного з великих суднових брокерів. – Крім того, багато товарів йдуть дрібними партіями, наприклад, пиломатеріали вперше за багато років відправляються зі Скандинавії в США».

Він також відзначив зниження ефективності роботи в деяких портах, через що, наприклад, затримки з розвантаженням вугілля в Індонезії досягають шести тижнів.

«Попит на більшість сировинних товарів стрімко зростає плюс дорожчає нафта, а навколо багато дешевих грошей», – заявив сировинний аналітик, вказавши на «оптимістичні настрої» на ринках.

Представники Arrow Shipbroking Group відзначають, що «рекордні ціни на сировину і сильні фундаментальні фактори не припускають ніяких ознак» ослаблення попиту. При цьому вони повідомили про те, що деякі експортери зазнають труднощів з пошуком вільних суден.

Як ми писали, ціни на товари по всьому світу зростають через контейнерну кризу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті