Світ чекає нова хвиля вакцин проти COVID-19

Світ чекає нова хвиля вакцин проти COVID-19

Наразі випробування на людях проходять 93 вакцини по всьому світу

Світ чекає нова хвиля вакцин проти COVID-19
фото www.flickr.com/photos/cindyshebley/50580614031

Попри успіх і широке поширення вакцин проти коронавірусу таких компаній, як Pfizer-BioNTecH, Moderna, AstraZeneca та Johnson & Johnson, за даними ВООЗ, наразі випробування на людях проходять в цілому 93 вакцини по всьому світу. Ще 184 вакцини проходять випробування в лабораторії, повідомляє Bloomberg.

Подібно Moderna і Pfizer-BioNTech, CureVac – невелика німецька компанія, яка об'єдналася з автовиробником Tesla для створення портативних «принтерів» для ліків – розробляє препарат на основі мРНК, який перетворює клітини організму в крихітні фабрики з виробництва вакцин. CureVac просувається повільніше, проводячи випробування на тваринах і працюючи над створенням версії, яка буде стабільною при температурах холодильника, на відміну від глибокої заморозки, необхідної для першого покоління мРНК-вакцин. Скоро мають з'явитися результати клінічних випробувань, і якщо вони будуть позитивними, CureVac заявила, що Європа може дозволити використання її вакцини до червня. Компанія також працює з британським фармгігантом GlaxoSmithKline Plc над препаратом нового покоління, який зможе захистити від безлічі штамів вірусу.

Компанія Novavax Inc., американський розробник вакцин, що працює понад три десятиліття, але ще не представила продукт на ринку, сказала інвесторам, що може отримати дозвіл Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) до травня. Видання зазначає, що є вагомі підстави вважати, що це їй вдасться: компанія вже опублікувала дані по Великобританії, що показують ефективність 89,7% проти симптомів COVID, і очікує результатів більшого дослідження в США.

«У нас є продукт, який явно займає перше місце в рейтингу вакцин », – повідомив інвесторам генеральний директор Novavax Стенлі Ерк.

Також до кінця року очікується випуск вакцини, виробленої спільно Glaxo і Sanofi. Випуск їх вакцини був відкладений торік через невтішні результати у літніх людей. Проте, хороші результати нових випробувань більш сильної версії продукту, заснованої на рекомбінантній ДНК, технології, яку Sanofi використовує у своїх щеплення від грипу, можуть зробити команду Glaxo-Sanofi сильним суперником на ринку вакцин проти COVID-19. Sanofi разом з іншим партнером працює над створенням мРНК-вакцини, яка буде доступна до весни наступного року.

Наразі у світі широко використовують сім вакцин. Вакцини, розроблені Pfizer/BioNTech (США – Німеччина) і Moderna (США), домінують в Північній Америці, Європі, Ізраїлі та країнах Перської затоки. Британська AstraZeneca, розроблена Оксфордським інститутом, використовується в самій Великобританії та Індії, причому остання також використовує вакцину, вироблену її фармацевтичною фірмою Bharat Biotech.

Нагадаємо, у США наприкінці квітня регулятор дозволив відновити використання вакцини проти COVID-19 Johnson & Johnson, завершивши дослідження її зв'язку з надзвичайно рідкісними, але потенційно смертельними тромбами.

Днями Управління охорони здоров'я Данії ухвалило рішення відмовитися від вакцинації проти коронавірусу препаратом фірми Johnson & Johnson. За даними телеканалу TV 2, це рішення було прийнято у зв'язку з випадками утворення «незвичайних тромбів» після щеплень цим препаратом.

Як повідомлялося, американська IQVIA Holdings дійшла висновку, що загальні глобальні витрати на вакцини проти COVID-19 до 2025 року досягнуть $157 млрд за рахунок масових програм вакцинації та «ревакцинації», очікуваної кожні два роки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті