Соратник Меркель назвав «Північний потік – 2» економічно «помилковим проєктом»

Соратник Меркель назвав «Північний потік – 2» економічно «помилковим проєктом»

Депутат Бундестагу Хардт заявив, що «ті, хто інвестували в цей трубопровід, ніколи не зароблять тих грошей за допомогою поставок газу цим газопроводом»

Соратник Меркель назвав «Північний потік – 2» економічно «помилковим проєктом»
фото www.nord-stream2.com

Офіційний представник фракції ХДС / ХСС у Бундестазі ФРН з питань зовнішньої політики, депутат Юрген Хардт, заявив, що газопровід «Північний потік – 2» став «помилковим проєктом» з точки зору економіки.

«Якщо я представлю собі питання про енергозабезпечення Європи в майбутньому і той розвиток, який відбувся в останні 10-15 років, з того часу як перша і друга гілка цього проєкту («Північний потік») планувалися, то я приходжу до висновку, що «Північний потік – 2», ймовірно, і в економічному плані став помилковою інвестицією», – цитує слова Хардта «Агентство нафтогазової інформації».

«Ті, хто інвестували в цей трубопровід, ніколи не зароблять тих грошей за допомогою поставок газу цим газопроводом, як це передбачалося. Якщо ми зараз законодавчо заборонимо це ... то, можливо, ми повинні були б заплатити компенсації ... В найбільшому виграші виявився б «Газпром» або її дочірня компанія, яка прямо займається інвестиціями в цей проєкт», – сказав Хардт в ході конгресу «За орієнтоване в майбутнє трансатлантичне партнерство».

Депутат додав, що вважає «правильним шляхом» для вирішення питання про енергозабезпечення «спільне обговорення як в Європі, так і в Північній Америці того, що означає енергобезпека в майбутньому, скільки газу з певного джерела, наприклад, з російського, можна поставляти в Європу, щоб ми не стали занадто залежними».

«Це дуже широка проблематика, яка зачіпає і енергозабезпечення наших партнерів – держав «Східного партнерства», наприклад, України. Обмежувати це «Північним потоком – 2», на мій погляд, не сприяє просуванню вперед. Ми як німці повинні зробити крок назустріч партнерам, сказати: давайте почнемо цей стратегічний діалог», – наголосив Хардт.

Нагадаємо: після  заяви в суд екологів у Німеччині заблокували будівництво«Північного потоку – 2» до кінця травня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті