Уоррен Баффет обрав наступника, який очолить інвестфонд Berkshire Hathaway після нього

Уоррен Баффет обрав наступника, який очолить інвестфонд Berkshire Hathaway після нього

Абель має «зберегти культуру» 282-мільярдного фонду

Уоррен Баффет обрав наступника, який очолить інвестфонд Berkshire Hathaway після нього
фото Shutterstock

Інвестиційний фонд Berkshire Hathaway після відходу від справ Уоррена Баффетта очолить член ради директорів, віце-президент Грег Абель.

Про це на зустрічі 90-річного Баффета з інвесторами заявив його партнер, 97-річний Чарлі Мангер. Відповідаючи на питання про багатогалузеву структуру компанії, Мангер сказав: «Грег збереже культуру». Баффет не став це заперечувати і підтвердив CNBC, що наступник – Абель: «Рада [директорів] знає, що якщо зі мною щось трапляється ввечері, зранку справи приймає Грег», пише The Bell.

Абелю 58 років, в Berkshire він з 2000 року. Тоді компанія Баффета викупила енергокомпанію MidAmerican Energy, в якій Абель був президентом. Основу його капіталу (близько $500 млн) досі складає 1%-вий пакет у цій компанії, що стала згодом Berkshire Hathaway Energy.

У 2008 році Абель став гендиректором Berkshire Hathaway Energy, в 2018 році – віце-президентом Berkshire Hathaway. На цій посаді він очолив весь нестраховий бізнес імперії Баффета (страховим управляє віце-президент Аджіт Джайн).

Вирішальним фактором на користь Абеля стала саме його молодість. «Обидва – прекрасні кандидати. Однак головна різниця в можливості активно управляти компанією наступні 20 років », – сказав Баффетт CNBC. Джейн 69 років, відзначає Bloomberg.

Абель, якому доведеться управляти інвестпортфелем обсягом у $282 млрд, народився і виріс в Канаді в небагатій родині. Здобув освіту в університеті Альберти і після випуску в 1984 році працював бухгалтером спочатку в PwC, а потім в енергетичній компанії CalEnergy, яка після злиття і поглинання стала MidAmerican Energy.

Увагу Баффетта Абель привернув в середині 1990-х, коли один з друзів мільярдера розповів йому про те, як Абель провів операцію з поглинання британської компанії, пише CNBC. В інтерв'ю 2013 року Баффетт казав про Абеля, що «завжди готовий приділити час для розмови з Грегом, тому що у нього завжди цікаві ідеї, інноваційне мислення і підхід до бізнесу».

Ринок загалом згоден з тим, що Абель – хороший кандидат, який збереже дух компанії, залишаючись більш формальним і стриманим, ніж сам Баффетт, главою. Bloomberg бачить перший виклик його керівництву в протистоянні інвесторам-активістам, вже вимагає від Berkshire Hathaway поділу і проходження «зелених» стандартів інвестицій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті