Захворіло у світі
176,747,563
Померло у світі
3,820,197
Вилікувалось у світі
160,801,403
Захворіло в Україні
2,223,978
Померло в Україні
51,692
Вилікувалось в Україні
2,130,665
НБУ затвердив підхід до стрес-тестування банків

НБУ затвердив підхід до стрес-тестування банків

Стрес-тестування дасть змогу детально проаналізувати стан сектору після кризового 2020 року

НБУ затвердив підхід до стрес-тестування банків
Фото: bank.gov.ua

Національний банк України (НБУ) затвердив підхід до стрес-тестування банків у 2021 році, яке розпочинається у травні. Про це повідомляє пресслужба регулятора.

«Стрес-тестування – це один з етапів оцінки стійкості банків. Цього року його мають пройти 30 установ, на які припадає понад 93% активів банківської системи. Як і інші провідні регулятори, Нацбанк відновлює стрес-тестування банків після обумовленої коронакризою річної перерви», – пояснили в НБУ.

У регуляторі додали, що тестування дасть змогу детально проаналізувати стан сектору після кризового 2020 року та визначити стійкість банків до можливих несприятливих подій у майбутньому.

«З огляду на те, що у 2020 році банки пройшли через кризові явища, припущення несприятливого сценарію НБУ для стрес-тестування є помірно негативними, проте достатніми, щоб оцінити стійкість банківського сектору до глибоких та затяжних криз. Зокрема, в перший рік несприятливого макроекономічного сценарію припускається зниження ВВП на 2,2%», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що стрес-тест припускатиме реалізацію кредитного та ринкового (процентного й валютного) ризиків.

Стрес-тестування розпочнеться в травні. Інформація про результати оцінки стійкості для сектору загалом оприлюднюватиметься восени, а в розрізі банків – наприкінці року.

Раніше повідомлялося, що Національний банк України запровадив дистанційний підхід до інспекційних перевірок банків в умовах карантину.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті