НБУ затвердив підхід до стрес-тестування банків
Стрес-тестування дасть змогу детально проаналізувати стан сектору після кризового 2020 року

Національний банк України (НБУ) затвердив підхід до стрес-тестування банків у 2021 році, яке розпочинається у травні. Про це повідомляє пресслужба регулятора.
«Стрес-тестування – це один з етапів оцінки стійкості банків. Цього року його мають пройти 30 установ, на які припадає понад 93% активів банківської системи. Як і інші провідні регулятори, Нацбанк відновлює стрес-тестування банків після обумовленої коронакризою річної перерви», – пояснили в НБУ.
У регуляторі додали, що тестування дасть змогу детально проаналізувати стан сектору після кризового 2020 року та визначити стійкість банків до можливих несприятливих подій у майбутньому.
«З огляду на те, що у 2020 році банки пройшли через кризові явища, припущення несприятливого сценарію НБУ для стрес-тестування є помірно негативними, проте достатніми, щоб оцінити стійкість банківського сектору до глибоких та затяжних криз. Зокрема, в перший рік несприятливого макроекономічного сценарію припускається зниження ВВП на 2,2%», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що стрес-тест припускатиме реалізацію кредитного та ринкового (процентного й валютного) ризиків.
Стрес-тестування розпочнеться в травні. Інформація про результати оцінки стійкості для сектору загалом оприлюднюватиметься восени, а в розрізі банків – наприкінці року.
Раніше повідомлялося, що Національний банк України запровадив дистанційний підхід до інспекційних перевірок банків в умовах карантину.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].