Moderna вперше за 10 років стала прибутковою компанією завдяки продажам вакцини

Moderna вперше за 10 років стала прибутковою компанією завдяки продажам вакцини

Однак нова ініціатива Джо Байдена ставить під сумнів подальші успіхи компанії

Moderna вперше за 10 років стала прибутковою компанією завдяки продажам вакцини
фото Pixaby

Американська біотехнологічна компанія Moderna вперше зуміла стати прибутковою. Згідно з фінансовим звітом за підсумками першого кварталу 2021 року, її чистий прибуток досяг $1,2 млрд, передає Коммерсант.

Добитися квартального прибутку – першого за 10 років своєї історії – компанія змогла за рахунок продажів вакцини від COVID-19. За звітні три місяці Moderna реалізувала 102 млн доз своєї вакцини від коронавірусу, переважно в США, що принесло компанії $1,7 млрд.

Для порівняння: обсяг всієї виручки Moderna в першому кварталі досяг $1,9 млрд, а роком раніше цей показник становив лише $8 млн. При цьому Всесвітній конгрес вакцин напередодні визнав препарат Moderna найкращою вакциною від коронавірусу.

Залежність компанії від єдиного продукту позначилася на котируваннях: її акції після настільки вдалого звіту просіли приблизно на 5%. Причиною для такого зниження стало те, що президент США Джо Байден підтримав ідею скасування патентів на вакцини від COVID-19. Це означає, що інші країни зможуть виробляти вакцину за технологіями компаній, які вже вклали кошти в розробку вакцини і її виробництво.

Для розробників вакцин, і для Moderna зокрема, це означає потенційну втрату виручки, яку вони сподівалися отримати, продаючи вакцину в найближчі квартали, а то й роки. У випадку з Moderna це де-факто означає втрату єдиного на сьогодні джерела доходів, що і позначилося на настроях інвесторів.

Нагадаємо, ВООЗ внесла американську вакцину від коронавірусу Modernа у список рекомендованих для екстреного використання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті