Байден погодився зустрітися з Путіним у червні цього року

Байден погодився зустрітися з Путіним у червні цього року

Йде робота над вибором конкретного часу і місця

Байден погодився зустрітися з Путіним у червні цього року
фото Washington Post

Президент США Джо Байден висловив упевненість, що у нього вийде провести особисту зустріч з президентом РФ Владіміром Путіним у червні цього року.

«Я впевнений, що ми зможемо це зробити», – сказав Байден у відповідь на питання про можливість переговорів з Путіним в червні.

«Ми ще не визначилися з конкретним часом і місцем. Ми над цим працюємо», – додав Байден.

Крім того, Байден заявив, що ситуація з російськими військовими поблизу України не може вплинути на його бажання провести з Путіним двосторонню зустріч.

«До того ж, я помітив, що він відводить війська. Раніше там було більше військовослужбовців, (...) Їх там істотно менше, ніж було місяць тому», – зазначив американський президент.

Цього тижня Байден заявив, що він «сподівається і чекає» зустрічі з Путіним, коли відправиться в Європу в середині червня для зустрічей з лідерами НАТО, на саміт G7 і переговори США-ЄС.

Раніше колишні американські чиновники і аналітики називали можливі міста проведення зустрічі двох лідерів. Вони згадували Рейк'явік, Прагу, Любляну і Баку.

За повідомленнями ЗМІ, деякі країни вже запропонували свої головні міста в якості потенційних майданчиків для проведення заходів. Серед них – Швейцарія, Фінляндія та Австрія.

Наприкінці квітня радник американського президента з нацбезпеки Джейк Салліван заявляв, що Байден вважає важливим безпосередньо контактувати з Путіним з метою спробувати зробити відносини між двома країнами більш передбачуваними.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті