Китай викидає більше CO2, ніж всі розвинені країни, разом узяті - дослідження

Китай викидає більше CO2, ніж всі розвинені країни, разом узяті - дослідження

На кожного жителя країни припадає 10,1 тонн парникового газу

Китай викидає більше CO2, ніж всі розвинені країни, разом узяті - дослідження
фото Shutterstock

Згідно з доповіддю консалтингової компанії Rhodium Group, емісія парникових газів збільшилася в КНР більш ніж втричі за останні 30 років і становить тепер 27% від глобальних викидів.

На другому місці – Сполучені Штати, які викидають 11%. На третьому – Індія з 6,6%, а всі 27 країн ЄС спільно генерують близько 6,4% антропогенних викидів.

Тобто Китай один викидає парникових газів стільки ж, скільки США, 27 країн ЄС, Індія та Індонезія (3,4%) спільно.

У той час як емісія парникових газів країн, що розвиваються, з 1990 року залишалася приблизно на тому ж рівні, в Китаї вона потроїлася. На кожного жителя країни припадає 10,1 тонн газу, тобто трохи менше, ніж середнє значення для країн, що входять в Організацію економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) – 10,5 тонн, пише HighTech Plus з посиланням на Ars Technica.

Втім, за викидами на душу населення все ще лідирують США – 17,6 тонн на людину, як підрахували аналітики Rhodium Group. Цей показник президент Байден обіцяв знизити на 50% до 2030 року. До числа інших країн, що розвиваються автори доповіді віднесли всі 27 держав-учасників ЄС.

Однак швидке відновлення економіки КНР після пандемії дозволяє припустити, що емісія Китаю на душу населення скоро перевищить середнє значення для країн ОЕСР.

У 2018 році Компартія Китаю ввела заборону на будівництво нових вугільних ТЕС. Також в країні зводять нові електростанції сонячної і вітрової енергії. Проте, викопне паливо залишається основним джерелом енергії для промисловості і транспорту. Енергомережі Китаю споживають половину вугілля, що спалюється в усьому світі.

Уряд КНР стверджує, що має право спалювати таку кількість викопного палива, оскільки країни, що розвиваються, робили так само протягом останніх століть. І це відповідає дійсності: з 1750 року економіки країн, що розвиваються викинули в атмосферу близько 1000 гігатонн парникових газів. Але розвиток КНР призвів до того, що країна швидко стала найбільшим постачальником антропогенних викидів: в 2019 році її емісія склала 52 Мт СО2 і еквівалентних парникових газів, а з 1750 року Китай сумарно виділив їх близько 200 Гт.

Згідно з Паризькою угодою про клімат, яку підписав свого часу Китай, країна зобов'язується стати вуглецево-нейтральної до 2060 року.

Нагадаємо, США звинуватили Китай у недостатніх зусиллях для протидії зміни клімату.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті