Китай викидає більше CO2, ніж всі розвинені країни, разом узяті - дослідження
На кожного жителя країни припадає 10,1 тонн парникового газу

Згідно з доповіддю консалтингової компанії Rhodium Group, емісія парникових газів збільшилася в КНР більш ніж втричі за останні 30 років і становить тепер 27% від глобальних викидів.
На другому місці – Сполучені Штати, які викидають 11%. На третьому – Індія з 6,6%, а всі 27 країн ЄС спільно генерують близько 6,4% антропогенних викидів.
Тобто Китай один викидає парникових газів стільки ж, скільки США, 27 країн ЄС, Індія та Індонезія (3,4%) спільно.
У той час як емісія парникових газів країн, що розвиваються, з 1990 року залишалася приблизно на тому ж рівні, в Китаї вона потроїлася. На кожного жителя країни припадає 10,1 тонн газу, тобто трохи менше, ніж середнє значення для країн, що входять в Організацію економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) – 10,5 тонн, пише HighTech Plus з посиланням на Ars Technica.
Втім, за викидами на душу населення все ще лідирують США – 17,6 тонн на людину, як підрахували аналітики Rhodium Group. Цей показник президент Байден обіцяв знизити на 50% до 2030 року. До числа інших країн, що розвиваються автори доповіді віднесли всі 27 держав-учасників ЄС.
Однак швидке відновлення економіки КНР після пандемії дозволяє припустити, що емісія Китаю на душу населення скоро перевищить середнє значення для країн ОЕСР.
У 2018 році Компартія Китаю ввела заборону на будівництво нових вугільних ТЕС. Також в країні зводять нові електростанції сонячної і вітрової енергії. Проте, викопне паливо залишається основним джерелом енергії для промисловості і транспорту. Енергомережі Китаю споживають половину вугілля, що спалюється в усьому світі.
Уряд КНР стверджує, що має право спалювати таку кількість викопного палива, оскільки країни, що розвиваються, робили так само протягом останніх століть. І це відповідає дійсності: з 1750 року економіки країн, що розвиваються викинули в атмосферу близько 1000 гігатонн парникових газів. Але розвиток КНР призвів до того, що країна швидко стала найбільшим постачальником антропогенних викидів: в 2019 році її емісія склала 52 Мт СО2 і еквівалентних парникових газів, а з 1750 року Китай сумарно виділив їх близько 200 Гт.
Згідно з Паризькою угодою про клімат, яку підписав свого часу Китай, країна зобов'язується стати вуглецево-нейтральної до 2060 року.
Нагадаємо, США звинуватили Китай у недостатніх зусиллях для протидії зміни клімату.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].