Китай закликав країни ООН не відвідувати захід у Сіньцзяні наступного тижня – Reuters

Китай закликав країни ООН не відвідувати захід у Сіньцзяні наступного тижня – Reuters

КНР назвала цей захід «антикитайським» та таким, що має на меті «підірвати розвиток Китаю»

Китай закликав країни ООН не відвідувати захід у Сіньцзяні наступного тижня – Reuters
фото pixabay.com

Китай закликав держави-члени Організації Об'єднаних Націй не відвідувати захід, запланований на наступному тижні Німеччиною, США та Великобританією щодо репресій проти уйгурських мусульман та інших меншин в Сіньцзяні.

«Це політично мотивований захід, – вказала місія Китаю при ООН в записці, доступ до якого отримало агентство Reuters. – Ми просимо ваші місії не брати участь в цьому антикитайському заході».

Китай обвинуватив організаторів заходу, в число яких також входять кілька інших європейських держав поряд з Австралією та Канадою, які використовують «питання прав людини в якості політичного інструменту для втручання у внутрішні справи Китаю, такі як Сіньцзян, для створення розбіжностей і потрясінь і підриву розвитку Китаю».

«Вони одержимі провокуванням конфронтації з Китаєм», – йдеться в записці.

Як відомо, у середу,12 травня, на віртуальному заході ООН виступатимуть посли США, Німеччини та Великобританії разом з виконавчим директором Human Rights Watch Кеном Ротом і генеральним секретарем Amnesty International Агнесою Калламард.

Згідно з запрошенням, мета заходу – «обговорити, як система ООН, держави-члени і громадянське суспільство можуть підтримувати і захищати права людини членів етнічних тюркських громад в Сіньцзяні».

Західні держави і правозахисні групи звинуватили владу Сіньцзяну в утримуванні і тортурах уйгурів в таборах, які Сполучені Штати назвали геноцидом. У січні Вашингтон заборонив імпорт бавовни і помідорів з Сіньцзяну через ці звинувачення.

Пекін відкидає звинувачення і описує табори як центри професійної підготовки по боротьбі з релігійним екстремізмом.

Наприкінці березня китайські користувачі Weibo закликали до бойкоту H & M, а потім Nike, Adidas та інших популярних брендів. Причина – відмова компаній використовувати бавовну, вироблену уйгурами в Сіньцзяні. Після цього магазини H&M зникли з карт додатків у Китаї, а актори, які знімалися в рекламі або були представниками брендів, почали публічно заявляти про розрив контрактів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті