США і Британія підготували рекомендації для «захисту від російських хакерів»

США і Британія підготували рекомендації для «захисту від російських хакерів»

Російська розвідка може атакувати практично будь-яку країну

США і Британія підготували рекомендації для «захисту від російських хакерів»
фото Shutterstock

Розвідслужби Великобританії і США підготували ряд рекомендацій для захисту від хакерів, пов'язаних, за їх даними, зі Службою зовнішньої розвідки (СЗР) РФ. Доповідь опубліковано в п'ятницю, 7 травня, урядовим Національним центром кібербезпеки Великобританії (NCSC) у співпраці з Агентством національної безпеки (АНБ, NSA) США, американськими міністерством юстиції та Агентством з кібербезпеки і забезпечення захисту інфраструктури (CISA), пише Deutsche Welle.

Як відзначають укладачі звіту, російська розвідка «використовує різноманітні інструменти і методи» для отримання розвідувальної інформації, за допомогою кібератак на «закордонні урядові, дипломатичні, аналітичні» центри, а також медичні та енергетичні установи. На думку розвідок Великобританії і США, потужностей СВР РФ досить, щоб здійснювати кібернапади на цілі не тільки в цих двох країнах, а й у континентальній Європі, державах-членах НАТО, а також на території сусідів Росії.

За даними Вашингтона і Лондона, хакери, які діють в інтересах СВР РФ, змінюють свою тактику і вже відреагували, зокрема, на публікацію попереднього звіту NCSC, NSA, CISA і канадського Центру безпеки комунікацій (CST).

У новій доповіді експерти, зокрема, звертають увагу на те, що кіберагенти намагаються використовувати інструмент з відкритим вихідним кодом Silver для забезпечення доступу до скомпрометованим мереж, а також вразливості Microsoft Exchange.

У числі хакерських угруповань згадуються, зокрема, APT29, Cozy Bear і The Dukes.

Раніше, в березні, стало відомо, що російські хакери, завдяки злому IT-компанії SolarWinds, отримали доступ до електронних поштових скриньок вищих американських чиновників, відповідальних за безпеку при колишньому президенті США Дональді Трампі. Серед іншого, хакери зламали акаунт в. о. міністра внутрішньої безпеки (МВБ) США Чеда Вулфа, який обіймав цю посаду до 11 січня поточного року, і співробітників відомства, що займалися кібербезпекою і відстеженням загроз з боку іноземних держав.

Як повідомлялося, СБУ заблокувала масштабну хакерську атаку Росії на українські держоргани.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті