Біотех-стартап Zymergen, чия продукція «може врятувати планету», провів ІРО на $500 млн

Біотех-стартап Zymergen, чия продукція «може врятувати планету», провів ІРО на $500 млн

Головна перевага розробок компанії – їх екологічність

Біотех-стартап Zymergen, чия продукція «може врятувати планету», провів ІРО на $500 млн
фото DR

Заснований у 2013 році американський біотехнологічний стартап Zymergen, який створює різноманітні матеріали з генетично змінених мікроорганізмів, не розраховує на отримання прибутку в найближчому майбутньому. Проте в ході IPO 22 квітня компанія залучила $500 млн – у компанію повірили інвестори.

Очікується, що інвестори оцінять вартість компанії більш ніж у $3 млрд.

Zymergen – одна з багатьох компаній, яка працює на стику біології, машинного навчання та робототехніки, щоб змінити підхід до процесів виробництва речей. Хоча інвестори протягом довгих років не звертали уваги на подібні компанії, зараз вони почали активно цікавитися ними.

Першим продуктом Zymergen стала плівка для захисту екранів смартфонів та інших гаджетів. Зараз компанія розробляє ще 10 продуктів – не тільки для електроніки, але і для особистої гігієни та сільського господарства.

Представники Zymergen оцінюють розмір потенційної ринкової ніші в $1,2 трлн.

«Ми намагаємося створювати більш якісні товари з різних галузей економіки і міняти виробництво. Нам ще багато чого треба зробити», – зазначає генеральний директор Zymergen Джош Хоффман.

Ще до IPO компанія Zymergen залучила понад $1 млрд від інвесторів на зразок SoftBank, True Ventures і DCVC, однак вона тільки починає виводити свої перші продукти на ринок. У 2020 році виручка компанії склала всього $13 млн. Zymergen завершила рік з чистим збитком $262 млн.

Перший продукт Zymergen під назвою Hyaline – це прозора і міцна полімерна плівка на біологічній основі, яка легко гнеться, що робить її придатною для захисту екранів новітніх складних сенсорних телефонів, а також для використання в гнучких друкованих платах високої щільності, в розумному одязі та іншій побутовій електроніці. Представники Zymergen вивели свій перший продукт на ринок у грудні 2020 року. В даний час Zymergen проводить кваліфікаційні випробування з потенційними клієнтами.

Більшість матеріалів, які зараз використовуються в якості оптичних плівок, були виготовлені десятки років назад на нафтохімічній основі. Тому продукти компанії Хоффмана мають перевагу з точки зору екологічності.

Однак керівництво Zymergen намагається переконати клієнтів у тому, що це не єдина перевага їх продуктів. «Якщо ви прийдете до виробників смартфонів або будь-якого обладнання, щоб просто переконати їх в тому, що біологія врятує світ, то вони дадуть відповідь, що ця ідея, звичайно, прекрасна, але погано застосовується на практиці. Однак, якщо ви покажете їм готові оптичні плівки, це буде зовсім інша історія. Ми продаємо не екологічність, а ефективність і якість», – зазначає Хоффман.

У число нових розробок Zymergen входять ще одна оптична плівка, яка з'явиться на ринку в 2022 році, а також плівка нового покоління: її можна буде використовувати не тільки для захисту гнучких смартфонів та інших гаджетів, але і в якості ізоляційного матеріалу для антен, щоб забезпечити швидкість передачі даних на рівні 5G. Очікується, що плівка нового покоління з'явиться в продажу в 2023 році.

У той же час в сфері сільського господарства ведеться робота над створенням нового репеленту для боротьби з комахами. Zymergen планує випускати репеленти на біологічній основі, до складу яких не буде входити пестицид. Крім того, компанія працює над створенням мікробної альтернативи синтетичним азотним добривам.

Нагадаємо, вчені придумали спосіб переробки батарейок без дроблення і плавлення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті