На Apple подали до суду в Лондоні за «обман» 20 млн користувачів

На Apple подали до суду в Лондоні за «обман» 20 млн користувачів

Техногіганта обвинувачують у завищуванні цін

На Apple подали до суду в Лондоні за «обман» 20 млн користувачів
фото www.flickr.com/photos/tombyrd/472651286

Американська технологічна компанія Apple Inc зіткнулася з судовим позовом в Лондоні за звинуваченням у тому, що вона завищила ціну для майже 20 млн британських клієнтів за покупки в AppStore.

Стандартна комісія Apple в розмірі 30% є «надмірною» і «незаконною», заявляють позивачі. Як повідомляє Bloomberg, в позові, поданому в лондонський апеляційний суд, міститься заклик виплатити компенсацію британським користувачам iPhone і iPad за роки ймовірного завищення цін.

«Apple зловживає своїм домінуванням на ринку магазинів додатків, що, своєю чергою, впливає на споживачів у Великобританії», – заявила Рейчел Кент, провідний позивач по справі і професор Королівського коледжу Лондона.

Позивачі стверджують, що британські користувачі iPhone або iPad, які купували платні програми, підписки або робили інші покупки в додатках з жовтня 2015 року, мають право на компенсацію. За їхніми оцінками, Apple може виплатити близько 1,5 млн фунтів.

Позов, який Apple назвала «необґрунтованим», був поданий через тиждень після початку судового розгляду в США у зв'язку з обвинуваченнями Epic Games про те, що Apple керує ринком як монополіст, обманюючи розробників і споживачів. Претензія з Великобританії зосереджена на шкоді, заподіяній клієнтам, а не розробникам.

Нагадаємо: раніше цього року Apple знизила комісію в App Store з 30% до 15% для розробників, які отримують до $1 млн річного доходу від своїх додатків, а також для «новачків» в AppStore.

Як повідомлялося, минулого місяця Європейський союз звинуватив Apple в порушенні антимонопольного законодавствау сфері музичного стрімінгу. На думку Єврокомісії, компанія зловживає своїм становищем, стягуючи високі комісійні в App Store і забороняючи розробникам розповідати клієнтам про альтернативні способи підписки на їхні послуги.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті