Єврокомісія звинуватила Apple в порушенні антимонопольних законів після скарги Spotify
Власнику App Store загрожує штраф в розмірі до 10% від річної виручки

Європейський союз звинуватив Apple в порушенні антимонопольного законодавства в сфері музичного стрімінга. На думку Єврокомісії, компанія зловживає своїм становищем, стягуючи високі комісійні в App Store і забороняючи розробникам розповідати клієнтам про альтернативні способи підписки на їхні послуги. Про це йдеться в заяві вищого органу виконавчої влади ЄС, передає Forbes.
Рішення було прийнято в рамках антимонопольного розслідування, розпочатого в 2019 році після скарги шведської стрімінгової платформи Spotify.
В Єврокомісії відзначили, що дії Apple шкодять користувачам: через комісію в 30%, яку компанія стягує з будь-якої покупки всередині додатків, і заборони інформувати про альтернативні способи купити підписку, клієнти музичних сервісів змушені платити вищу ціну. При цьому правила компанії не поширюються на її власний музичний стрімінг Apple Music.
«Встановлюючи суворі правила в своєму магазині додатків, які ставлять у невигідне становище конкуруючі музичні сервіси, Apple позбавляє користувачів можливості вибору дешевшого стрімінга і шкодить конкуренції», – заявила заступник голови Єврокомісії Маргрете Вестагер.
На розгляд справи про порушення Apple антимонопольних законів може знадобитися кілька років, і компанія з великою ймовірністю оскаржить будь-який вирок, відзначає Financial Times. У разі, якщо IT-гіганта визнають винним, йому загрожує штраф у розмірі до 10% від річної виручки.
Коментуючи рішення Єврокомісії, Apple заявила, що допомогла Spotify стати найбільшим музичним сервісом у світі, а шведська компанія «хоче користуватися всіма перевагами App Store, але не думає, що за це потрібно платити».
Spotify – не єдина компанія, незадоволена правилами Apple. Раніше стрімінговий сервіс сформував коаліцію з власником Tinder Match Group і розробником гри Fortnite Epic Games, щоб спільно добиватися від Apple зниження комісії. Epic також звинуватив компанію в порушенні законів про конкуренцію, справа буде розглянута в США наступного тижня, пише FT.
Раніше на «божевільний 30%-й податок» Apple також скаржився засновник Telegram Павло Дуров. Він заявив, що через цю комісії користувачі переплачують, а «стартапи і цілі індустрії руйнуються або просто не з'являються».
Більше про це в матеріалі «Домінують, залякують та оббирають: розробники додатків поскаржились сенаторам на Apple та Google».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].