ВООЗ класифікував індійський штам COVID-19 з потрійною мутацією як «глобальну загрозу»

ВООЗ класифікував індійський штам COVID-19 з потрійною мутацією як «глобальну загрозу»

Нині ВООЗ уважно стежить як мінімум за 10 штамами коронавірусу по всьому світу

ВООЗ класифікував індійський штам COVID-19 з потрійною мутацією як «глобальну загрозу»
фото www.flickr.com/photos/o_0/50637498101

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявила, що перекласифікує високо контагіозний штам COVID-19 з потрійною мутацією, що поширюється в Індії, як «варіант, що викликає занепокоєння», що вказує на те, що він став глобальною загрозою для здоров'я.

Як повідомляє CNBC, технічний керівник ВООЗ по COVID-19 Марія Ван Керхове зазначила, що «індійський» штам B.1.617 швидше поширюється, ніж вихідний вірус, також є деякі свідчення того, що він може обходити деякі види захисту, що забезпечуються вакцинами.

«Тому ми класифікуємо його як штам, що викликає заклопотаність на глобальному рівні, – сказала вона на пресконференції. – Навіть попри те, що деякі попередні дослідження продемонстрували підвищену трансмісивність, нам потрібно набагато більше інформації про цей варіант вірусу у всіх сублініях, тому нам потрібно більше секвенування, цільового секвенування».

Минулого тижня ВООЗ заявила, що уважно стежить як мінімум за 10 штамами коронавірусу по всьому світу, включаючи B.1.617. За словами Ван Керхове, раніше «індійський» штам був позначений як «варіант, який становить інтерес», оскільки для повного розуміння його значення були потрібні додаткові дослідження.

У понеділок ВООЗ випустила роз'яснення до своїх попередніх зауважень, заявивши, що нинішні дані показують, що існуючі вакцини проти COVID-19 «залишаються ефективними в запобіганні хворобам і смерті людей, інфікованих цим варіантом».

Вперше варіант B.1.617 був виявлений в Індії в жовтні. Згідно з глобальною базою даних GISAID, він був виявлений як мінімум в 21 країнах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло