«Укрзалізниця» отримала 35 млн грн прибутку у квітні

«Укрзалізниця» отримала 35 млн грн прибутку у квітні

Вперше за останній рік компанія зафіксувала позитивний результат

«Укрзалізниця» отримала 35 млн грн прибутку у квітні
Фото: УНІАН

АТ «Укрзалізниця» («УЗ») отримало 35 млн грн прибутку у квітні 2021 року. Це перший позитивний фінансовий результат компанії за останній рік. Про це повідомив в.о. голови правління «УЗ» Іван Юрик, передає пресслужба перевізника.

«Фіксуємо перший місяць прибутковості за останні 12 місяців. На жаль, кризові явища у світовій та українській економіці, що почались в березні минулого року, пандемія коронавірусу та скорочення обсягів перевезень тривалий час стримували розвиток «Укрзалізниці», проте ми зламали цю негативну тенденцію», – заявив Юрик.

За його словами, на результат вплинуло впровадження оперативного антикризового плану без підняття натомість вантажних тарифів чи зменшення податкового тягаря на компанію. Він додав, що за підсумками 2020 року «УЗ» перерахувала до бюджетів усіх рівнів та фондів понад 25 млрд грн.

Раніше міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings внесло довгостроковий рейтинг дефолту емітента та пріоритетні незабезпечені рейтинги боргу «УЗ» до списку Rating Watch Negative. В агентстві зазначили, що ліквідність перевізника не покриває обслуговування боргу у 2021 році.

Цьогоріч «Укрзалізниця» повинна повернути майже $300 млн кредитів, у 2023 році – майже $600 млн. Про фінансовий стан «Укрзалізниці», швидкісні поїзди та грандіозні плани корейців в інтерв'ю для Mind розповів ексголова «Укрзалізниці» Володимир Жмак.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті