Влада Німеччини заборонила Facebook збирати дані німецьких користувачів WhatsApp

Влада Німеччини заборонила Facebook збирати дані німецьких користувачів WhatsApp

Німецький регулятор назвав дії Facebook незаконними

Влада Німеччини заборонила Facebook збирати дані німецьких користувачів WhatsApp
фото Shutterstock

Регулятор в Німеччині заборонив Facebook збирати дані німецьких користувачів WhatsApp, повідомляє Bloomberg. Відомство назвало незаконною спробу компанії змусити користувачів погодитися з оновленими умовами використання програми, пише Forbes.

Комісар Гамбурга із захисту даних і свободи інформації Йоханнес Каспар ввів екстрену заборону на збір даних на три місяці, уточнює агентство. Він також попросив регуляторів інших країн Євросоюзу вжити аналогічних заходів. За його словами, нові умови WhatsApp непрозорі, суперечливі і надмірно масштабні.

Наказ завдає удару по бізнес-моделі і рекламній стратегії Facebook, зазначає Bloomberg. Представник WhatsApp назвав претензії Каспара «помилковими» і заявив, що наказ не зупинить впровадження нової політики. Дії регулюючого органу «засновані на фундаментальному нерозумінні» цілей і ефекту оновлення, заявив месенджер.

За словами Каспара, американський технологічний гігант, можливо, вже незаконно обробляє дані користувачів. Він також зазначив, що запобігти неправомірному використанню даних особливо важливо перед виборами, які відбудуться в Німеччині у вересні.

WhatsApp оголосив про зміну в користувацькій угоді на початку року, але після того як користувачі стали масово висловлювати своє невдоволення, месенджер відклав введення нових правил до 15 травня. У нових правилах йдеться, що месенджер збирає дані, серед яких номер телефону самого користувача, а також список його контактів, і ділиться ними з Facebook.

Мессенджер стверджує, що з 15 травня користувачі, які не приймуть нові умови, не залишаться без своїх акаунтів, але не зможуть відхилити нагадування про необхідність прийняти нові умови. Починаючи з цього моменту функціональність WhatsApp буде обмежена до тих пір, поки користувач не погодиться прийняти оновлені правила. Користувач не зможе користуватися чатами і відповідати на вхідні аудіо- і відеодзвінки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло