ЄС хоче надати субсидії виробникам чипів Intel і TSMC, щоб вони будували заводи в Європі
Подібні мегапідприємства вартістю $10-20 млрд вже будуються в Азії та Америці

Влада Євросоюзу планує запропонувати субсидії виробникам напівпровідників (чипів), таким як Intel і TSMC, щоб залучити їх до будівництва підприємств у Європі. Таким чином влада хоче відновити ланцюжок поставок, який постраждав через глобальний дефіцит чіпів, пише DailyComm.
Про наміри Євросоюзу стало відомо з недавнього інтерв'ю єврокомісара Тьєррі Бретона німецькому виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung. У бесіді з журналістами Бретон заявив, що нестача чипів, від якої особливо постраждала автомобільна галузь, наочно показала необхідність в підвищенні стійкості ланцюжків поставок мікросхем.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
За словами єврокомісара, влада ЄС зацікавлена в будівництві потужностей для виробництва напівпровідників з використанням 5-, 3- і 2-нанометрових технологій, які сьогодні можуть виготовлятися тільки в США і Азії.
Стимулювати чипмейкерів до відкриття підприємств в Європі будуть за допомогою державних програм субсидування, аналогічних European Battery Alliance – запущеної в 2017 році ініціативи ЄС, яка спрямована на створення в регіоні конкурентоздатної, стійкої та інноваційної екосистеми акумуляторів для електромобілів по всьому ланцюжку створення, від сировини до вторинної переробки.
За словами Бретона, в ЄС розуміють, що без участі міжнародних гравців добитися успіху в подібних проектах неможливо. Посилаючись на джерела, близькі до Єврокомісії, видання повідомило, що у Бретона на найближчу п'ятницю запланована зустрічі з гендиректором Intel Петом Гелсингером і з високопоставленим представником TSMC. Також передбачається обговорити питання з керівництвом Samsung.
Центральною темою переговорів з Intel має стати новий завод, який компанія збирається будувати в Європі. Передбачається, що підприємство буде «значно більшим» за існуючої фабрики GlobalFoundries в Дрездені, яка в даний час вважається найбільшою в регіоні.
Подібні мегапідприємства вартістю $10-20 млрд вже будуються в Азії та Америці, відзначило джерело. Як приклад співрозмовник навів запланований TSMC завод в Арізоні.
Як повідомлялося, через дефіцит чипів заводи Ford і далі не можуть відновити роботу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.