ДФС ліквідувала «конвертаційний центр» у Києві

ДФС ліквідувала «конвертаційний центр» у Києві

Обіг центру становив понад 125 млн грн

ДФС ліквідувала «конвертаційний центр» у Києві
фото: facebook.com/SFSofUkraine

Державна фіскальна служба (ДФС) ліквідувала «конвертаційний центр» у Києві, який надав послуги з «мінімізації платежів у бюджет» та здійснював виведення безготівкових коштів у готівку. Про це повідомляється на сторінці служби у фейсбуці.

«Конвертцентр» формував податковий кредит з ПДВ підконтрольних йому транзитних підприємств за рахунок придбання «фіктивного» ліміту на реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) у підприємств.

Бухгалтер центру здійснював підміну номенклатури груп товарів задля формування податкового кредиту з ПДВ для користувачів центру. Знята готівка надалі передавалася клієнтам.

В результаті проведених заходів встановлено, що організатори «центру мінімізації платежів до бюджету» використовували 18 «транзитних» та фіктивних компаній. Наразі, з метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків на понад 40 розрахункових рахунків транзитно-конвертаційних підприємств накладено арешти.

За результатами обшуків понад 600 000 грн, документи бухгалтерського та податкового обліку, чорнові записи фіктивних компаній, 17 печаток транзитно-конвертаційних підприємств.

Загальний обсяг проконвертованих коштів за період 2018 року по грудень  2021 року із використанням реквізитів «транзитно-конвертаційних підприємств» склав близько 127,8 млн грн, а втрати бюджету складають понад  21,3 млн грн.

Нагадаємо: ДФС ліквідувала «конвертаційний центр» на Львівщині. В результаті обшуків виявлено понад 42 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті