Мінекономіки пропонує запровадити тимчасове держрегулювання цін на бензин і дизпаливо

Мінекономіки пропонує запровадити тимчасове держрегулювання цін на бензин і дизпаливо

Держрегулювання планують встановити на період карантину

Мінекономіки пропонує запровадити тимчасове держрегулювання цін на бензин і дизпаливо
Фото: pixabay.com

Міністерство економіки (Мінекономіки) пропонує на період дії карантину встановити граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизпалива – не вище 7 грн/літр і бензину – не вище 5 грн/літр. Про це повідомляє  «Інтерфакс-Україна» з посиланням на повідомлення міністерства про оприлюднення відповідного проєкту постанови.

Зазначається, що середня вартість дизпалива (ULSD 10 ppm) і бензину (GASOLINE 10 ppm), що включає митні платежі (акцизний податок та ПДВ), має розраховуватися на підставі даних Platts CIF NWE за попередній календарний місяць чи декаду.

У Мінекономіки пропонують зобов'язати НАК «Нафтогаз України» здійснювати розрахунки. Компанія надаватиме їх міністерству не пізніше 3 числа кожного місяця. А Мінекономіки публікуватиме середні ціни одного літра дизпалива і бензину до 5 числа кожного місяця.

Граничні рівні торговельної надбавки пропонують внести до урядової постанови №1236 від 9 грудня 2020 року про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів.

В міністерстві заявили, що запровадження такого тимчасового держрегулювання цін на продаж через мережі АЗС бензинів А-92, А-95 і дизпалива необхідне задля запобігання зловживань суб'єктами господарювання, а також задля доступності цієї продукції для населення.

Нагадаємо: Кабмін впровадив декларування зростання цін на бензин і дизпаливо понад 1%. Також бензини марок А-92 та А-95, а також ДП внесли до переліку соціально значущих товарів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло