Захворіло у світі
176,446,731
Померло у світі
3,811,528
Вилікувалось у світі
160,417,038
Захворіло в Україні
2,223,558
Померло в Україні
51,679
Вилікувалось в Україні
2,127,337
Вчені придумали спосіб зарядження електромобілів на ходу

Вчені придумали спосіб зарядження електромобілів на ходу

Технологія передбачає вбудовування в дорогу спеціальних металевих пластин

Вчені придумали спосіб зарядження електромобілів на ходу
фото DR

Вчені розробили концепт нової системи, який дозволить заряджати електромобілі просто по ходу під час руху. Однак його реалізація вимагатиме мільярди доларів тільки в США, пише HighTech з посиланням на jalopnik.com.

Дослідники з Корнельського університету пояснили, що один sз бар'єрів для поширення електромобілів – це проблема їх зарядження. За їхніми даними, п'ята частина всіх покупців з часом повертається до звичайних автомобілів через проблеми з зарядкою.

Як повідомляє видання, дослідники під керівництвом доцента кафедри електротехніки та обчислювальної техніки Хуррама Афріді розробили технологію, яка дозволить заряджати автомобілі на дорозі під час руху. Це перетворить американські дороги в бездротові зарядні пристрої.

«На автомагістралях будуть смуги для зарядки, такі як смуги підвищеної завантаженості, – зазначив Афріді. – Якщо у вас закінчується заряд батареї, ви переїжджаєте на смугу для зарядки. Система зможе визначити, яка машина виїхала на цю смугу, і пізніше надішле вам рахунок».

Технологія передбачає вбудовування в дорогу спеціальних металевих пластин, які підключаються до лінії електропередач і високочастотного инвертору. Пластини будуть створювати змінні електричні поля, які притягують і відштовхують пару відповідних пластин, прикріплених до нижньої частини електромобіля.

Однак вченим ще потрібно вдосконалити рівень потужності, необхідний для зарядки автомобілів під час руху. Це повинен бути матеріал, який не тільки стійкий до атмосферних впливів, але і здатний витримувати високу напругу і тепло від проїжджаючих автомобілів.

У разі широкого впровадження це потребує великих інвестицій у дороги. Потенційно це мільярди, якщо не трильйони доларів, зазначають вчені. Однак вони вже співпрацюють з компанією Toyota для використання цієї системи для зарядження електричних навантажувачів.

Тим часом повідомляється, що попит на електромобілі Tesla рекордний: компанія вже розпродала весь квартальний запас.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті