SOCAR став оператором постачань пального «Роснафти» в Україну

SOCAR став оператором постачань пального «Роснафти» в Україну

Курирувати продаж і спілкування з українськими контрагентами буде швейцарський офіс Socar Trading

SOCAR став оператором постачань пального «Роснафти» в Україну
фото: epravda.com.ua

Компанія з групи азербайджанської держкомпанії SOCAR стала експортним оператором нафтопродуктів «Роснафти» в Україну й підписала відповідний контракт. Про це повідомляє enkorr з посиланням на учасників ринку.

Згідно з повідомленням, курирувати продаж і спілкування з українськими контрагентами буде швейцарський офіс Socar Trading. Тим часом не виключено і роль українського офісу компанії в розподілі й продажу обсягів.

Зазначається, що цього тижня представники топменеджменту Socar Trading відвідали Київ і провели перемовини з найбільшими контрагентами компанії Proton Energy Group S.A., яка до квітня цього року розподіляла в Україні обсяги «Роснафти».

«Конкретики дуже мало, контрактів немає, але у нас запитали листи для оформлення постачань у російських органах», – повідомив співрозмовник enkorr на умовах анонімності.
За його словами, новий оператор не виключає можливості постачань вже у травні, заявляючи про наявність у нього квоти обсягом понад 100 000 тонн дизпального і 12 000 тонн скрапленого газу. Однак, як зазначає видання, учасникам ринку більш імовірним періодом початку постачань представляється червень.

За наявними даними, «Сокар» оголосив діапазон цін на дизпаливо з відвантаженням із Гомеля з диференціалом «вище $30 за тонну». По скрапленому газу цінових орієнтирів поки озвучено не було, що пов'язано також із тим, що покупці не виявляють інтересу до термінових постачань через затовареність ринку.

«У «Сокар» від коментарів відмовилися. Також залишаються невідомими обставини зникнення з ланцюжка постачань продукції «Роснафти» трейдера Coral Energy, який на початку квітня провів перемовини з українськими компаніями як новий оператор постачань. З огляду на азербайджанське коріння Coral Energy, не виключено, що рокіровку на «Сокар» було проведено на рівні керівництва Азербайджану», – повідомляє видання.

Нагадаємо: з 1 квітня швейцарський трейдер Proton Energy Group зупинив відвантаження нафтопродуктів в Україну. Серед причин такого рішення в компанії називають дії української влади, спрямовані проти компанії та мережі АЗС Glusco.

Наприкінці березня повідомлялося, що новим постачальником продукції «Роснафти» в Україну стане Coral Energy.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло